25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

Poniedziałek z TAURON 1. Ligą: MCKiS Jaworzno - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2

MCKiS Jaworzno pokonało Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:22, 25:19, 26:28, 22:25, 15:12) w meczu trzeciej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To pierwsze zwycięstwo jaworznian w sezonie 2023/24. MVP został wybrany Artur Sługocki.

Jaworznianie do poniedziałkowego meczu przystąpili po dwóch porażkach, jakie zanotowali na początku sezonu. Natomiast tomaszowianie mają już jedno zwycięstwo na koncie. Dla obu ekip to ważne starcie, aby dopisywać do ligowej tabeli cenne punkty.

Początek pierwszej partii był dość równy 3:3. Dopiero kiedy na zagrywce pojawił się Jakub Grzegolec, MCKiS wyszedł na prowadzenie 7:4. Chwilę później tomaszowianie mieli problemy z przyjęciem serwisów Michała Szczechowicza 11:7. Do połowy tej premierowej odsłony meczu wydawało się, że gospodarze w pełni kontrolują sytuację na parkiecie 17:10. Nic bardziej mylnego. Lechia zaczęła odrabiać cierpliwie straty. Zespół gości do walki poderwał Radosław Sterna 15:20 oraz Kristaps Smits 20:22. Końcówka była dość zacięta, ale ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili jaworznianie 25:22. Seta po długiej i efektownej wymianie zakończył Patryk Strzeżek.

Podopieczni Mateusza Mielnika szybko wyciągnęli wnioski z porażki. Drugiego seta zaczęli od dobrej taktycznej zagrywki Bartłomieja Neroja 7:2. Kolejne cenne oczka zdobywał dla swojego zespołu Smits 9:4. Siatkarze z Jaworzna nie mieli jednak zamiaru składać broni. Zaczęli dobrze czytać grę rywali i ustawiać dobrą obronę. Do tego dołożyli niezłą skuteczność w kontrataku, m.in. Strzeżek oraz bloku, w którym dobrze sobie radził Grzegolec 12:13. Od tego momentu gra się wyrównała, a nawet na prowadzenie wysunęli się gospodarze 20:17. Końcówka tego seta była już rozgrywana pod pełną kontrolą MCKiS. Tę partię zakończył błąd w ataku Wiktora Musiała 19:25.

Zespół beniaminka poszedł za ciosem. Kolejnego seta zaczął od kilkupunktowej przewagi 5:2. Dobrze serwował Marek Polok. Równie dobrą dyspozycją w tym elemencie odpowiedział Musiał 7:6. Równa gra toczyła się do stanu 10:10. Następnie swój rytm gry zaczęli dyktować przyjezdni 15:11. Jaworznianie w tym fragmencie gry nie radzili sobie z przyjęciem zagrywek Przemysława Tomy. Gospodarze walczyli do końca. Doprowadzili nawet do gry na przewagi 24:24. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Lechia 28:26.

Kolejna część poniedziałkowego meczu zaczęła się od równej gry po obu stronach siatki 5:5. Następnie swoją przewagę zaczęli budować goście 13:10. Gospodarze mieli problemy ze skończeniem akcji w pierwszym tempie. Co prawda, MCKiS doprowadził w końcówce do remisu 22:22, Jednak ostatnie słowo należało do Lechii.Udanym atakiem zakończył go Smits 25:22.

Tie-breaka od serii bardzo dobrych zagrywek zaczął Szczechowicz 3:0. Przed zamianą stron jaworznianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie 8:4. Podopieczni Mateusza Mielnika nie mieli zamiaru się poddać. Udało się im zniwelować stratę do jednego punktu 11:12. W decydujących akcjach jednak chłodną głowę zachowali gospodarze, wygrywając tego seta 15:12 i cały mecz 3:2. Spotkanie punktowym atakiem zakończył Pietras.