··· ···
Sobota, 11 maj, 17:30
··· ···

Piątek z TAURON 1. Ligą: SMS PZPS Spała - MCKiS Jaworzno 0:3

SMS PZPS Spała przegrał z MCKiS Jaworzno 0:3 (21:25, 19:25, 28:30) w meczu 15. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn kończącym pierwszą część rundy zasadniczej. Gospodarze byli równorzędnym rywalem dla ekipy gości. Mieli bardzo duże szanse na wygraną w pierwszej i trzeciej partii. MVP spotkania został wybrany Jakub Grzegolec, który zdobył dla jaworznian 19 punktów. Pierwszą część sezonu SMS PZPS Spała zakończył z bilansem jednego zwycięstwa i czternastu porażek. Natomiast MCKiS Jaworzno wygrało wygrało sześć pojedynków, a dziewięć przegrało.

W piątek serię spotkań zainaugurowało starcie w Spale, gdzie miejscowy SMS PZPS zmierzył się z MCKiS Jaworzno. Faworytem tego pojedynku byli jaworznianie, którzy przed pierwszym gwizdkiem mogli pochwalić się pięcioma zwycięstwami. Trzeba jednak zaznaczyć, że spalska młodzież nigdy nie oddaje meczów bez walki.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od błędu w polu serwisowym Szczepana Czerwińskiego 0:1. Z kolei po stronie gospodarzy bardzo dobrze sobie w tym elemencie radził Mateusz Jańczyk 2:0. Kilka akcji drużyny grały równo. Następnie MCKiS wyszło na prowadzenie, dzięki serii dobry zagrywek Jakuba Grzegolca 7:4. Podopieczni Sebastiana Pawlika nie mieli zamiaru składać broni. Z akcji na akcję byli coraz skuteczniejsi w ataku 7:7, m.in. Jakub Kiedos oraz wspomniany Jańczyk. Kiedy po stronie SMS PZPS w polu serwisowym stanął Wiktor Gołębiowski, gospodarze wyszli na prowadzenie 11:9. Przyjezdnym w połowie partii udało się wyrównać wynik 15:15. Od tego momentu do końca już seta gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. W końcowej fazie ciężar gry na swoje barki wziął Grzegolec. Drużyna ze Spały miała spore problemy w przyjęciu i ostatecznie przegrała 21:25.

W secie numer dwa do stanu 7:7 gra była równa. Następnie dość szybko podopieczni Tomasza Wątorka narzucili spalskiej młodzieży swój rytm gry. Świetnie dysponowany był Grzegolec, który bardzo dobrze spisywał się zarówno w ataku, jak i bloku 14:10. Do końca już tej partii sytuację na parkiecie kontrolował zespół gości. Seta zakończył błąd w ataku Stanisława Drożdża 19:25.

Trzecia część piątkowego meczu była wyrównana. Żadnej z ekip nie udało się wypracować na dłużej bezpiecznej przewagi. Po stronie SMS PZPS dobrze w ataku radził sobie Kiedos 14:13. Natomiast w szeregach MCKiS ciężar gry na swoje barki wziął Grzegolec. Do końca toczyła się zacięta walka. Nie brakowało emocji po obu stronach siatki 19:19 i 22:22. Tę partię rozstrzygnęła gra na przewagi. W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Jaworzna. Najpierw asa serwisowego na stronę SMS PZPS posłał Grzegolec, a chwilę później Mateusz Pietras szczelnym blokiem zatrzymał zagranie Kiedosa 30:28.