zw. E lub F
··· ···
zw. E lub F

Sobota z TAURON 1. Ligą: PSG KPS Siedlce - MCKiS Jaworzno 3:2

PSG KPS Siedlce pokonał MCKiS Jaworzno 3:2 (20:25, 22:25, 25:17, 25:22, 15:10) w meczu 27. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Zespoły po wyrównanej grze podzieliły się punktami. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu w ostatniej partii lepsi okazali się siedlczanie, którzy również w Jaworznie wygrali 3:2. MVP sobotniego starcia został wybrany Bartosz Tomczak, libero zespołu gospodarzy.

Pierwsze spotkanie tych drużyn było bardzo zacięte. Ostatecznie zespoły rozegrały pięć setów, a w decydującej partii szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili siedlczanie. Zespół gospodarzy jest pewny utrzymania w lidze. Natomiast jaworznianie przed pierwszym gwizdkiem plasowali się na 13. lokacie, ale cały czas muszą jeszcze uważać na rywali.

Pierwszą partię otworzył as serwisowy Jakuba Czyżowskiego 1:0. W tych pierwszych akcjach dużo lepiej radzili sobie gospodarze, którzy wystrzegali się prostych błędów 9:5. Jaworznianie przetrzymali ten trudniejszy moment i zaczęli odrabiać straty. Dobrze spisywał się Patryk Strzeżek i Artur Sługocki 13:13. Od tego momentu praktycznie do końca toczyła się zacięta gra. Dopiero w końcówce MCKiS odskoczyło na kilka oczek 23:19. Zachowali chłodną głowę i wygrali premierową odsłonę meczu 25:20. Ostatni punkt z prawego skrzydła zdobył Strzeżek.

Druga odsłona spotkania do stanu 13:13 rozgrywana była praktycznie punkt za punkt. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Tomasza Wątorka 16:13. Podejmowali pełne ryzyko w polu serwisowym, które im się opłaciło 19:17. Kontrolowali sytuację na parkiecie już do końca. Seta zakończył błąd na zagrywce Czyżowskiego 22:25.

Jeśli, ktoś sądził że siedlczanie złożą broń, ten był w błędzie. Po krótkiej przerwie świetną zagrywką odpowiedział Czyżowski 10:3. Siedlczanie swoją dobrą grą zmusili rywali do prostych i niewymuszonych błędów. W tym fragmencie gry siatkarze z Jaworzna nie miel iwielu argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę. PSG KPS bardzo pewnie wygrał tę partię do 17. Seta udanym atakiem ze środka zakończył Bartłomiej Wójcik.

Początek czwartego seta był niemla kopią wcześniejszej partii. Dość szybko wyszli na prowadzenie 8:4. Zespół gości do walki poderwał Sługocki 8:10. W połowie partii udało się im doprowadzić do remisu 14:14. Od tego momentu praktycznie do końca toczyła się zacięta walka. Grę nerwów lepiej wytrzymali gospodarze. Seta skutecznym atakiem zakończył Dawid Sokołowski 25:22.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka poszli za ciosem. W tie-breaku szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Na zagrywce bardzo dobrze spisywał się Czyżowski. Przed zamianą stron drużyna z Siedlec utrzymała wypracowaną przewagę 8:5. Po krótkiej przerwie siedlczanie kontynuowali swoją dobrą grę. Nie popełniali prostych błędów 13:9 i zachowali spokój w kluczowych momentach gry, wygrywając 15:10 i cały mecz 3:2. Spotkanie ostatecznie zakończyła autowa zagrywka Sługockiego.