··· ···
··· ···
··· ···
··· ···

Piątek z 1. Ligą: Exact Systems Norwid Częstochowa - APP Krispol Września 1:3. Wrześnianie kolejnym półfinalistą

Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał z APP Krispol Września 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 21:25) w trzecim meczu I rundy fazy plat off 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Mateusz Zawalski. W rywalizacji do trzech zwycięstw wrześnianie zwyciężyli 3-1 i awansowali do półfinału pierwszoligowych rozgrywek.

W pierwszej części fazy play off podopieczni Radosława Panasa dwukrotnie przegrali na wyjeździe z APP Krispolem Września odpowiednio 1:3 i 2:3. W czwartek we własnej hali rozegrali bardzo dobre spotkanie i zwyciężyli w trzech setach. Tym samym częstochowianie zachowują szanse na awans do półfinału 1. Ligi.

- Na razie udało się nam wygrać jeden mecz. Nie pompowałbym zbytnio jeszcze tego balonika. To jest dopiero jeden malutki kroczek. W piątek trzeba wyjść na parkiet i zrobić to samo, co w czwartek - powiedział Kamil Dembiec, libero Exact Systems Norwid.

Z kolei Mateusz Jóźwik, przyjmujący APP Krispol Września dodał - Musimy szybko zapomnieć o tym spotkaniu i w piątek wyjść na boisko z takim nastawieniem, jakbyśmy wcale w czwartek nie grali i nie przegrali. Wszystko jest w naszych rękach. Mamy ten handicap, że zaczęliśmy tę fazę play off od dwóch zwycięstw. Zawsze jak coś, tę rywalizację będziemy mogli zakończyć piątym meczem we Wrześni.

Pierwsza partia spotkania była wyrównana 4:3. Następnie serią świetnych zagrywek popisał się Łukasz Usowicz. Dzięki temu gospodarze objęli prowadzenie 8:4. Chwilę później wrześnianie odpowiedzieli równie dobrą zagrywką, m.in. Mateusz Jóźwik 8:8. Do tego włączyli po swojej stronie świetną grę blokiem 11:8. W jednym ustawieniu podopieczni Radosława Panasa stracili siedem punktów z rzędu. W tej  sytuacji szkoleniowiec zdecydował się na zmianę rozgrywającego. Miejsce Bartosza Zrajkowskiego zajął Adrian Kraś. Na niewiele się to zdało, bowiem siatkarze APP Krispol w pełni kontrolowali grę 16:11. Nie zwalniali ręki ani w ataku, ani w polu serwisowym, m.in. Tomasz Narowski 17:11. Goście wygrali pewnie tego seta 25:20, a ostatni punkt ze środka zdobył Mateusz Zawalski.

Kolejnego seta drużyny zaczęły od równej gry punkt za punkt 3:3. Następnie serią mocnych zagrywek popisał się Jóżwik i APP Krispol objął prowadzenie 8:6. Częstochowianie nie mieli zamiaru się łatwo poddać. Zaczęli dobrze bronić piłkę w polu i wyprowadzać skuteczne kontrataki 10:8 i 13:10. Podopieczni Mariana Kardasa po krótkiej przerwie zaczęli odrabiać straty 12:13. Bardzo pomógł im w tym szczelny blok. Z kolei na skrzydle nie do zatrzymania był Damian Wierzbicki 14:14.  Do końca seta gra była bardzo zacięta 21:19. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili siatkarze Norwida 25:21. Ostatni punkt zdobył Damian Kogut, który zaatakował skutecznie po bloku.

Trzeci set lepiej rozpoczął się dla gości, którzy szybko objęli prowadzenie 9:5. Gospodarze gonili wynik 12:13. Jednak w drugiej połowie tej partii wrześnianie włączyli przysłowiowy piąty bieg 17:13. W ataku świetnie spisywał się Wierzbicki. APP Krispol Wrześnie do końca grał równo, a wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Jóźwik 25:19.

Czwarta odsłona spotkania zaczęła się od prawdziwej męskiej gry po obu stronach siatki 5:5 i 12:12. Podopieczni Radosława Panasa mieli świadomość tego, że nie mają już żadnego marginesu błędu 14:14 i 16:16. Końcówka seta była niezwykle emocjonująca 17:18. bezapelacyjnym liderem w ataku po stronie Krispolu Września był Jóźwik i Wierzbicki 21:18. Częstochowianie niestety w tych ostatnich, najważniejszych akcjach popełniali sporo błędów własnych w ataku 18:22. Goście nie dali sobie już wyrwać z rąk wygranej. W ostatniej akcji piątkowego meczu zdobył Jóźwik, który skutecznie obił ręce częstochowskiego bloku 25:21.

Wyniki I rundy fazy play off
09.03 APP Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:15, 20:25, 25:23, 25:22), MVP: Filip Frankowski
10.03 APP Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:13, 20:25, 25:18, 18:25, 15:7), MVP: Tomasz Narowski
14.03 Exact Systems Norwid Częstochowa - APP Krispol Września 3:0 (25:18, 25:21, 27:25), MVP: Kamil Dembiec
15.03 Exact Systems Norwid Częstochowa - APP Krispol Września 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 21:25), MVP: Mateusz Zawalski