··· ···
··· ···
··· ···

Czwartek z 1. Ligą: Exact Systems Norwid Częstochowa - APP Krispol Września 3:0

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał APP Krispol Września 3:0 (25:18, 25:21, 27:25) w trzecim meczu I rundy fazy play off 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Kamil Dembiec. W rywalizacji do trzech zwycięstw wrześnianie prowadzaną już tylko 2-1. W piątek zostanie rozegrane czwarte spotkanie tych drużyn. Początek o godzinie 18.30.

Czwartkowy wieczór w Częstochowie zapowiadał się bardzo interesująco. Podopieczni Mariana Kardasa w fazie play off prowadzili już 2:0 i tylko krok dzielił ich od awansu do półfinału 1. Ligi Mężczyzn. Jednak siatkarze Norwida nie mieli zamiaru we własnej hali tanio sprzedać skóry.

- Teraz najważniejsze są zwycięstwa i skuteczność. One powodują czy się odpada, czy awansuje dalej. My uczyniliśmy poważny krok w kierunku półfinału, ale przed nami jeszcze długa droga. Przed nami spotkanie w Częstochowie. Nasi rywale na pewno będą chcieli wygrać, żeby utrzymać w grze. Nam potrzebne jest jedno zwycięstwo, żeby zakończyć rywalizację - powiedział przed pojedynkiem Marian Kardas, trener APP Krispolu Września.

Pierwszą partię spotkania od punktowego ataku z prawego skrzydła rozpoczął Damian Wierzbowski 1:0. Chwilę później równie dobrym atakiem odpowiedział Krzysztof Modzelewski 1:1. Wrześnianie dzięki bardzo dobrej grze w ataku wypracowali sobie szybko dwa oczka przewagi 6:4. Częstochowianie jednak równie szybko doprowadzili do remisu 6:6, a dzięki zagrywkom Wiktora Rajsnera objęli prowadzenie 9:7. Warto dodać, że gospodarze świetnie spisywali się w obronie i utrzymywali dobrą skuteczność w kontrze 13:9. W dalszej części premierowej odsłony meczu gra układała się pod dyktando Norwida 19:12. Goście popełniali wiele prostych błędów. W ostatniej akcji tego seta na lewym skrzydle został zablokowany Mateusz Jóźwik 18:25.

Druga partia zaczęła się od prowadzenia zespołu Exact Systems Norwid 5:1. Przyjezdni ani myśleli się poddać i doprowadzili do remisu 9:9. Od tego momentu obie ekipy grały równo 13:13. Dopiero w drugiej połowie seta podopieczni Radosława Panasa wykorzystując proste błędy rywali objęli prowadzenie 18:15. Serią dobrych zagrywek popisał się Bartosz Zrajkowski. Gospodarze nie dali sobie już wyrwać z rąk wygranej. W ostatniej akcji Adam Lorenc zaserwował piłkę w połowę siatki 21:25.

Trzeciego seta od asa serwisowego rozpoczął Łukasz Łapszyński 1:0. Chwilę później został zablokowany Jóźwik 0:2. Następnie częstochowianie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę 13:10. Wrześnianie robili co mogli, aby odrobić straty. Impuls do lepszej gry dała seria mocnych zagrywek Filipa Frankowskiego 13:13. Od tego momentu zespoły grały praktycznie punkt za punkt 19:19. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Zawodnicy APP Krispol odskoczyli nawet na dwa oczka 23:21, ale gospodarze wyrównali wynik 23:23, a po asie serwisowym Damiana Koguta mieli w górze piłkę meczową 24:23. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa. Najpierw skutecznie z prawego skrzydła zatakował Mateusz Piotrowski, a następnie gospodarze ustawili szczelny blok 27:25.

W piątek o godzinie 18.30 w Częstochowie rozpocznie rozegrany czwarty mecz wspomnianych drużyn.

Program i wyniki I rundy fazy play off
09.03 APP Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (25:15, 20:25, 25:23, 25:22), MVP: Filip Frankowski
10.03 APP Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:13, 20:25, 25:18, 18:25, 15:7), MVP: Tomasz Narowski
14.03 Exact Systems Norwid Częstochowa - APP Krispol Września 3:0 (25:18, 25:21, 27:25), MVP: Kamil Dembiec
15.03 (godz. 17.00) Exact Systems Norwid Częstochowa - APP Krispol Września
*20.03 (godz. 17.00) APP Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa

*Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Mecz oznaczony gwiazdką zaplanowano jako ewenetualny.