25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

Niedziela z TAURON 1. Ligą: Gwardia Wrocław - BBTS Bielsko-Biała 3:1

Gwardia Wrocław pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:1 (27:25, 25:22, 21:25, 25:23) w meczu trzeciej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Kamil Maruszczyk.

Oba zespoły rozegrały dotychczas po jednym, zwycięskim spotkaniu. Dzisiaj ktoś musiał przegrać. Pierwszy set pokazał, że będzie trudno wskazać zwycięzcę. Częściej z przodu byli goście. Prowadzili m.in. 4:1, 8:5 i w końcówce 22:18 oraz 23:21. Jednak gwardziści wyszli z opresji i wygrali na przewagi. Oba zespoły miały po jednym asie, ale gospodarze popełnili cztery błędy, a goście o trzy więcej.

Druga partia, zwycięsko zakończona dla gospodarzy, dostarczyła również sporo wyrównanej gry. Gwardia prowadziła m.in. 10:7 oraz 15:13. Bielszczanie wyrównali na 15:15 i rywalizacja rozpoczęła się znowu od początku. Później wrocławianie znowu przejęli inicjatywę (21:18), ale goście zmniejszyli straty do jednego punktu. Jednak końcówka należała już do gospodarzy, którzy cieszyli się z prowadzenia w meczu 2:0. Gwardia była w bloku lepsza 5-3. Popełniła na zagrywce sześć błędów przy jedenastu rywala, który również miał fatalne przyjęcie.

Po trzech setach Szymon Romać miał zdobytych 16 punktów i był liderem zespołu gości. U gospodarzy po 10 pkt uzyskali Kamil Maruszczyk, Mariusz Schamlewski i Michał Godlewski. W tym fragmencie spotkania lepsi byli bielszczanie, prowadząc praktycznie od początku do końca. W połowie partii straty wrocławian wynosiły zaledwie punkt (14:15), ale nie bawem wzrosły do 16:20 i tej przewagi już nie dało się zniwelować.

Losy czwartego seta ważyły się również do końca. Początek był wyrównany (7:7). Następnie na prowadzenie 7-9 wyszli goście i gdy ich przewaga wynosiła 20:23 wydawało się, że dojdzie do tie breaka. Jednak niemożliwe okazało się możliwe. Gwardia zdobyła w serii pięć punktów i zasłużenie wygrała.