Autor:redakcja
  12.02.2024 godz. 11:02

W Nowej Soli jak zawsze pełna hala


Siatkarze MKST Astry Nowa Sół bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W meczu 22. kolejki wygrali z PSG KPS Siedlce 3:1 i zajmują w tabeli szóste miejsce z doskonałymi perspektywami na grę w fazie play off.

W pierwszym secie wydawało się, że gospodarze spokojnie kontrolują przebieg rywalizacji. Jednak w jednym ustawieniu goście doszli i było w sumie w końcówce tej partii na styk. - W drugiem secie siatkarze PSG KPS zastosowali zmienną zagrywkę, co nas wybiło i stąd stan meczu wyrównał się - komentował trener MKST Astry, Andrzej Krzyśko. W trzecim secie znów była walka, a czwarty zakończył się do 17, co najlepiej świadczy o przewadze graczy z Nowej Soli.

- Na pewno był to trudny mecz z dużą dawką emocji. Nie brakowało też z obu stron prostych błędów. Na pewno z naszej strony musieliśmy szukać różnych rozwiązań, zmieniać format ataku - podkreślił Andrzej Krzyśko.

MVP spotkania został Tomasz Kryński. Atakujący gospodarzy zdobył 20 pkt i miał w tym dwa bloki i jednego asa. Bardzo dobrze zagrywał i zachowywał równy poziom w ataku. Doskonale wywiązał się ze swojej roli.

Jak podkreślił trener Andrzej Krzyśko w Nowej Soli na meczu miejscowych siatkarzy jak zawsze  była pełna hala. - Nasi kibice na spotkaniu z Siedlcami nieśli swój zespół gorącym dopingiem - powiedział. - Ich zachowanie było super. Jak zauważam przychodzą na mecze nowi fani. Krąg naszych kibiców poszerza się.

POWIĄZANE INFORMACJE

...