Autor:Amelia Porębska, fot. Mickiewicz Kluczbork
  18.03.2023 godz. 17:49

Sobota z TAURON 1. Ligą: Mickiewicz Kluczbork - MKS Będzin 1:3


Mickiewicz Kluczbork przegrał z MKS Będzin 1:3 (22:25, 16:25, 25:23, 20:25) w meczu 26. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną kluczborczan 3:2. MVP spotkania został Mateusz Frąc.

Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny w ligowej tabeli dzieiło pięć punktów. Każda z tych ekip walczy o najlepszą pozycję wyjściową przed fazą play off.

- Różnice punktowe w czołówce są niewielkie, więc w dalszym ciągu musimy skupiać się na tym, aby grać dobrze i wygrywać kolejne mecze, przy wykorzystaniu głębi składu, którą posiadamy.  Mickiewicz ma dobry sezon, jest wysoko w tabeli. Wygrał sporo spotkań, w tym to w naszej hali. Chcemy się więc zrewanżować za tamtą porażkę, grając dobry mecz i wrócić do Będzina z komplet punktów - powiedział Jakub Rohnka, przyjmujący MKS-u.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla drużyny z Będzina. Serią punktowych zagrywek popisłą się Mateusz Frąc 9:4. Gospodarze cierpliwie odrabiali straty. Udało im się wyrównać wynik 16:16 i od tego momentu gra toczyła sie punkt za punkt. Ostatecznie pierwszą partię wygrała ekipa z Będzina 25:22.

Kolejny set zaczął się pd błędnej zagrywki Jarosława Macionczyka 0:1. Następnie żadna z drużyn nie potrafiłą zbudować sobie bezpiecznej przewagi 6:5 i 9:8. Dzięki skutecznym atakom będzinian, udało im sie wyjść na kilkupunktowe prowadzenie 16:10. MKS do końca utrzymał swoją przewagę, przez co pewnie wygrali kolejna partię do 16.

Cały trzeci set to gra punkt za punkt. Dopiero w końcówce gospodarze byli wstanie zdobyć punkty dające im zwycięstwo. Ostatni punkt na konto Mickiewicza zdobył Mateusz Linda 25:23.  

Kolejna partia była kopią poprzedniej. Jednak w końcówce swoją pewną grę pokazali podopieczni Wojciecha Serafina. Mecz zakończyła błędna zagrywka Janusza Górskiego 20:25.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102593.html#pktvspkt 

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102593.html#stats 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...