Autor:Katarzyna Porębska, fot. SPS Chrobry Głogów
  12.11.2022 godz. 17:56

Sobota z TAURON 1. Ligą Mężczyzn: SPS Chrobry Głogów - SMS PZPS Spała 3:0


SPS Chrobry Głogów pokonał SMS PZPS Spała 3:0 (25:22, 25:19, 25:17) w ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarze w trzech pokonali spalską młodzież. MVP został wybrany Marcin Ociepski.

W ostatnim sobotnim starciu po przeciwnych stronach siatki stanęli głogowianie i spalska młodzież. Gospodarze przed pierwszym gwizdkiem mogli się pochwalić dwoma zwycięstwami. Z dorobkiem dziewięciu oczek zajmowali 11. lokatę w tabeli. Natomiast młody zespół ze Spały, mimo że dzielnie walczy w każdym spotkaniu, nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa i zamyka klasyfikację. 

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Bartłomiej Potrykus 1:0. Wspomniany zawodnik dobrze spisywał się w polu serwisowym 2:0. Do tego ręki na zagrywce nie zwalniał również Jakub Majchrzak 5:1. Głogowianie cierpliwie odrabiali straty 7:7. Zespół do walki poderwał Marcin Ociepski. Chwilę później SMS PZPS zdołał odskoczyć ponownie na kilka oczek 13:10. Jednak gospodarze w połowie premierowej partii wyrównali wynik 15:15. Od tego momentu do końca toczyła się już równa gra. W decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy SPS Chrobrego 25:22. Ostatnie oczko zdobył Ociepski.

Podopieczni Dominika Walencieja poszli za ciosem. W kolejnym secie szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry 6:3. Zespół gości miał problemy z przyjęciem zagrywek Huberta Węgrzyna. Warto podkreślić, że gospodarze ani przez moment nie zwalniali ręki w polu serwisowym 8:5. Po stronie drużyny ze Spały dobrze spisywał się Majchrzak, ale to nie wystarczyło, aby dotrzymać kroku głogowianom 10:16. Do końca sytuację na parkiecie kontrolowali zawodnicy z Głogowa 25:19.

Seta numer trzy od serii bardzo dobrych serwisów rozpoczął Krzysztof Antosik 3:0. SMS PZPS wyrównał wynik dzięki dobrej postawie Potrykusa 3:0. Jednak w dalszej części to głogowianie dyktowali warunki gry 11:7. Młody zespół ze Spały mimo starań nie potrafił przebić się przez szczelny blok rywali 10:16. SPS Chrobry nie dał sobie wyrwać z rąk wygranej. Małym nakładem sił wygrał do 17. Spotkanie zakończył błąd wystawy Sergiusza Serafina.   

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102463.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1102463.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...