··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: SPS Chrobry Głogów - SMS PZPS Spała 1:3

SPS Chrobry Głogów przegrał z SMS PZPS Spała 1:3 (25:22, 24:26, 22:25, 20:25) w meczu kończącym 9. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To drugie zwycięstwo spalskiej drużyny w pierwszoligowych rozgrywkach. MVp został wybrany Kacper Ratajewski.

W ostatnim meczu 9. serii spotkań w pierwszoligowych rozgrywkach po przeciwnych stronach siatki stanęły dwa zespoły beniaminka z Głogowa oraz Spały. Patrząc na tabelę przed pierwszym gwizdkiem w dużo lepszej sytuacji znajdowali się gospodarze. Głogowianie wygrali do tej pory trzy spotkania. Spalska młodzież natomiast tylko raz do tej pory cieszyła się ze zwycięstwa.

- Od poniedzałku koncentrowaliśmy się tylko i wyłącznie na tym spotkaniu. Przed nami jeszcze wiele gry w tym sezonie i wiele ciężkich spotkań - powiedział Domnik Walenciej, trener drużyny gospodarzy.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Maciej Polański 1:0. W dalszej części drużyny grały równo 7:7 i 12:12. Kiedy w polu serwisowym gospodarzy pojawił się Stanisław Wawrzyńczyk, ci odskoczyli na kilka oczek 16:13. Goście zaczęli natomiast popełniać proste błędy. SPS Chroby do końca konrolował już sytuację na parkiecie 22:17. Zwycięstwo w premierowej odsłonie meczu skutecznym atakiem ze środka przypieczętował Hubert Węgrzyn 25:22.

W drugim secie do stanu 6:6 drużyny grały równo. Następnie SMS PZPS dzięki zagrywkom Kamila Szymendery wyszedł na prowadzenie 8:6. Głogowianie natomiast szybko wyrównali wynik 8:8 i 13:13. W dalszej części podopieczni Michała Bąkiewicza ponownie zbudowali przewagę 16:13. Dobrze zagrywał Kajetan Kubicki, a w ataku dobrą skuteczność utrzymywał Jakub Majchrzak 16:13. Wydawało się, że siatkarze ze Spały kontrolują grę 24:20. Jednak gospodarze walczyli do końca i doprowadzili do remisu 24:24. Jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Najpierw zapunktował Szymendera, a następnie asa serwisowego na stronę rywali posłał Kubicki 26:24.

Trzecią partię od dobrych zagrywk zaczął Majchrzak 3:1. Podopieczni Dominika Walencieja szybko odrobili straty. Ręki w ataku nie zwalniał Bartosz Janeczek 3:3. Z kolei za dobry serwis należało pochwalić Marcina Ociepskiego 5:3 oraz Filipa Bieguna 9:6. W połowie seta drużyna ze Spały doprowadziła do remisu 12:12. Praktycznie do stanu 22:22 zespoły grały punkt za punkt. W decydujących akacjach więcej zimnej krwi zachowali goście. W ostatniej akcji Mateusz Kufka szczelnym blokiem zatrzymał atak Bieguna 25:22.

Zespół gości poszedł za ciosem. Objął prowadzenie 5:1. W dużej mierze była to zasługa dobrych zagrywek Kacpra Ratajewskiego. Zespół z Dolnego Śląska nie miał zamiaru się poddać. Zaczął punktować Tomasz Błądziński 5:5. Natomiast na zagrywce ręki nie zwalnial Polański 12:8. Goście nie składali broni. Cierpliwie zaczęli odrabiać straty. Cenne oczka zdobywał Jakub Olszewski 14:14. Od połowy seta inicjatywę na parkiecie przejęli młodzi siatkarze ze Spały 19:16. Zachowali oni pełną koncentrację do końca i zwyciężyli 25:20. Ostatni punkt w tym meczu zdobył Olszewski.