Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  06.08.2022 godz. 16:04

Jakub Rohnka: konkurencja jest duża


MKS Będzin przygotowuje się od kilku tygodni do startu sezonu 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Zespół wicemistrza Polski został przebudowały w porównaniu do poprzednich rozgrywek. - KKonkurencja jest duża, ale to działa tylko na plus dla poszczególnych zawodników oraz dla całej drużyny - powiedział Jakub Rohnka, przyjmujący będzinian.

Będzinianie zakończyli sezon 2021/22 w połowie maja. Zawodnicy mieli blisko dwa miesiące, aby odpocząć i zregenerować się przed kolejnym rokiem pierwszoligowych rozgrywek. Pod koniec lipca wznowili bowiem treningi.

- Myślę, że dwa miesiące przerwy to wystarczający czas, aby zregenerować się i wrócić do zdrowia. Nie ma co ukrywać, że poprzedni sezon był dla nas długi i bardzo męczący. Niemniej uważam, że te dwa najbliższe miesiące wystarczą nam na przygotowanie się do kolejnego sezonu - powiedział Jakub Rohnka.

Drużyna prowadzona przez Wojciecha Serafina została przebudowana. Do zespołu dołączył, m.in. Jarosław Macionczyk, Bartosz Pietruczuk, Łukasz Usowicz, Maciej Olenderek czy Renee Teppan. Zapowiada się spora konkurencja na każdej pozycji.

- Konkurencja jest duża, ale to działa tylko na plus dla poszczególnych zawodników oraz dla całej drużyny. Rywalizacja o miejsce w składzie będzie na każdej pozycji. Każdy z zawodników będzie chciał udowodnić trenerowi, że zasługuje na grę. Zobaczymy jak będzie. Na pewno dyspozycja w pierwszych miesiącach zadecyduje, o tym, na kogo postawi trener - zauważył przyjmujący.

Póki co, MKS trenuje pod czujnym okiem nowego asystenta trenera - Bartosza Gawryszewskiego, który niespełna dwa miesiące temu zakończył swoją karierę sportową.

- Musimy po dwóch miesiącach przerwy spokojnie wrócić do treningów i budować odpowiednią dyspozycję. Po tak długiej przerwie od gry, niestety nie wszystko wygląda i wychodzi nam, jakbyśmy sobie tego życzyli. Potrzebujemy cierpliwości i spokoju, aby dobrze przygotować się do sezonu - zakończył Rohnka.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...