Autor:Katarzyna Porębska
  06.04.2021 godz. 10:46

Program fazy play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn


W czwartek 8 kwietnia zostaną rozegrane pierwsze mecze fazy play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Tego dnia BKS Visła Bydgoszcz zmierzy się z KPS-em Siedlce, LUK Politechnika Lublin z Mickiewiczem Kluczbork, BBTS Bielsko-Biała z Polskim Cukrem Avią Świdnik, a Exact Systems Norwid Częstochowa z eWinner Gwardią Wrocław. Rywalizacja na tym etapie toczy się do dwóch zwycięstw. 

Przypomnijmy, że po rundzie zasadniczej TAURON 1. Ligi Mężczyzn na miejscach 1-8 premiowanych grą w fazie play off uplasowała się odpowiednio: LUK Politechnika Lublin, BKS Visła Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała, Exact Systems Norwid Częstochowa, eWinner Gwardia Wrocław, Polski Cukier Avia Świdnik, KPS Siedlce oraz Mickiewicz Kluczbork.

W fazie play off rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 8 kwietnia. Spotkania rewanżowe odbędą się trzy dni później, a dokładnie 11 kwietnia.

Przed fazą play off powiedzieli:
Dariusz Daszkiewicz, trener LUK Politechniki Lublin:
Myślę, że musimy skupiać się cały czas wyłącznie na sobie, nie patrzeć na przeciwnika tylko patrzeć na swoją grę, bo jeżeli my gramy dobrą siatkówkę, to wtedy ten wynik też będzie dobry. Musimy mocniej pracować, gdyż teraz czeka nas naprawdę dużo mocnego grania, podróżowania, więc musimy się przygotować na ciężkie spotkania.

Kamil Gutkowski, przyjmujący BKS Visły Bydgoszcz: My tak naprawdę niewiele skorzystaliśmy z przerwy świątecznej. Mieliśmy wolne około półtora dnia. Jesteśmy w mocnym treningu. Oczywiście lekki rest głowy się przydał, ale każdy był myślami już przy pierwszym meczu fazy play off. Z każdym kolejnym meczem nasza pewność siebie rośnie. Myślę, że do fazy play off też będziemy dobrze przygotowani.

Sergiej Kapelus, przyjmujący BBTS Bielsko-Biała: Musimy patrzeć w przyszłość i grać nieco lepiej. Przede wszystkim musimy wystrzegać się prostych błędów, aby w kolejnych spotkaniach je wyeliminować. Nie będę ukrywał, że skupiamy się na fazie play offach. Mamy świadomość, że z każdym zespołem trzeba walczyć na sto procent swoich możliwości i z odpowiednią koncentracją. Głęboko wierzę, że wygramy te dwa najbliższe mecze.

Damian Kogut, przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa: Cel jaki sobie założyliśmy, to awansować do najlepszej czwórki. Wiemy, że będzie ciężko, ale patrząc na to jak przepracowaliśmy cały sezon jest to bardzo realne. Bardzo mocno w to wierzę i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia fazy play off.

Mateusz Biernat, rozgrywający eWinner Gwardii Wrocław: Nikt nas nie stawia w roli faworytów, ale niech to będzie naszą bronią. Wiemy, że jedyna droga do sukcesu wiedzie poprzez wspólną, ciężką pracę i odpowiedzialność, ale także poprzez radość i zabawę z gry. Mamy dobrego trenera, który wpaja nam te wartości każdego dnia na treningu, a my chcemy z tego czerpać garściami. Wierzę, że ten zespół jest w stanie ugrać jeszcze wiele w tym sezonie, by usatysfakcjonowanym móc spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie „zrobiłeś to chłopak”. Niech te najlepsze momenty przyjdą w play off. Dopóki piłka w grze, możliwe jest wszystko, a stać nas na bardzo wiele.

Jakub Guz, przyjmujący Polskiego Cukru Avii Świdnik: Do fazy play off podchodzimy na luzie. Będziemy tam grać bez presji, jednak z jakim rywalem by nam się przyszło zmierzyć, to będziemy walczyć na sto procent i będziemy chcieli sprawić niespodziankę.

Mateusz Grabda, trener KPS Siedlce: Faza play off jest czystą kartą, wszystko się tam może zdarzyć. Na pewno będziemy walczyli, mój zespół jest znany z dużej waleczności i mocnego charakteru. Wierzę w ten zespół, w tych chłopaków i to, że zajmiemy fajne miejsce na koniec tego sezonu. Jeszcze jest trochę grania przed nami.

Filip Frankowski, przyjmujący Mickiewicza Kluczbork: Na pewno możemy sprawić niespodziankę. To właśnie w takich meczach wychodzi, kto ma charakter wojownika, a nam na pewno go nie brakuje. Tym bardziej, że my możemy, a czołówka można powiedzieć, że musi. Z tej pozycji na pewno gra się bardziej komfortowo, a rywale wiedzą na co nas stać. Jestem pewny, że nikt nas nie będzie lekceważył.

Program ćwierćfinałów TAURON 1. Ligi Mężczyzn
8 kwietnia (czwartek)
godz. 17.00 BKS Visła Bydgoszcz - KPS Siedlce (transmisja IPLA TV)
godz. 17.30 LUK Politechnika Lublin - Mickiewicz Kluczbork (transmisja IPLA TV)
godz. 18.00 BBTS Bielsko-Biała - Polski Cukier Avia Świdnik (transmisja IPLA TV)
godz. 18.00 Exact Systems Norwid Częstochowa - eWinner Gwardia Wrocław

11 kwietnia (niedziela)
godz. 17.00 KPS Siedlce - BKS Visła Bydgoszcz
godz. 18.00 Mickiewicz Kluczbork - LUK Politechnika Lublin
godz. 18.00 Polski Cukier Avia Świdnik - BBTS Bielsko-Biała
godz. 18.00 eWinner Gwardia Wrocław - Exact Systems Norwid Częstochowa

POWIĄZANE INFORMACJE

...