··· ···
··· ···
··· ···

Podsumowanie 12. kolejki TAURON 1. Ligi

W czwartek i sobotę została rozegrana cała 12. kolejka TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Kolejne zwycięstwa na swoim koncie zapisał BBTS Bielsko-Biała, BKS Visła Bydgoszcz, AZS AGH kraków, ZAKSA Strzelce Opolskie, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Mickiewicz Kluczbork oraz LUK Politechnika Lublin. W tej serii spotkań pauzował Exact Systems Norwid Częstochowa. W tabeli prowadzą bielszczanie, następnie plasują się lublinianie i bydgoszczanie.

Dwunaste zwycięstwo BBTS Bielsko-Biała
Bielszczanie nie zwalniają tempa. Jako jedyna drużyna w TAURON 1. Lidze może pochwalić się kompletem zwycięstw. W dodatku siatkarze z Bielska-Białej stracili do tej pory zaledwie dziewięć setów. W czwartkowym starciu przeciwko Olimpii pozwolili ekipie gości, tylko w pierwszym secie przechylić szalę na swoją stronę. W pozostałych setach w końcówkach, to podopieczni Harry'ego Brokkinga dyktowali warunki gry. BBTS pozostaje liderem tabeli, a sulęcinianie aktualnie zajmują 12. miejsce.

- Rywal zagrał bardzo dobrze szczególnie w pierwszym secie, którego my troszkę przespaliśmy. Koniec końców to my wygraliśmy. Zaprocentowały spokój i nasze doświadczenie - powiedział Wojciech Siek, środkowy zespołu z Bielska-Białej cytowany na stronie Strefa Siatkówki.

Kolejne zwycięstwo BKS Visły
Bydgoszczanie również utrzymują dobry poziom sportowy. W sobotnie popołudnie rywalizując z BAS-em Białytsok stracili tylko jednego seta. Gdyby nie proste błędy w końcówce trzeciego seta, pewnie zwyciężyliby 3:0. Choć w tym miejscu należy podkreślić, iż białostoczanie toczyli wyrównaną walkę z BKS Visłą. Gdyby w pewnych fragmentach gry zachowali więcej zimnej krwi, możliwe iż urwaliby punkty przeciwnikom.

- Po dobrej grze w pierwszym secie później trochę spuściliśmy z tonu. Trochę brakowało nam koncentracji. Od drugiej partii nie mogliśmy przyjąć dokładnie i skończyć swojej akcji. Cieszymy się, że wygraliśmy mecz 3:1, ale styl gry musimy jeszcze poprawić - wyznał Kamil Kosiba, przyjmujący zespołu z Bydgoszczy.

Z kolei Konrad Bączek, środkowy drużyny beniaminka dodał - Mamy zespół z ogromnym potencjałem. Niewiele zabrakło nam do korzystniejszego wyniku. Na pewno postawiliśmy ciężkie warunki zespołowi z Bydgoszczy. Myślę, że w kolejnych meczach nasza siatkówka będzie coraz lepsza.

Druga wygrana Akademików
W sobotnie popołudnie MCKiS Jaworzno i AZS AGH Kraków rozegrały bardzo ważne spotkanie, za przysłowiowe sześć punktów. Wspomiane ekipy okupują ostatnie miejsca w tabeli, a koniec rundy zasadniczej zbliża się wielkimi krokami. Mecz należał do wyrównanych. Jednak w najważniejszych fragmentach chłodną głowę zachowali przyjezdni. Bezapelacyjnym liderem Akademików był Kamil Dębski, który zdobył dla swojej drużyny aż 22 punkty. Jaworznianie, którzy ponieśli dziesiątą porażkę pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. Krakowscy siatkarze utrzymali się 13. lokacie.

- Takiego spotkania się spodziewałem. To były ciężkie zawody, ponieważ oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i wszyscy bardzo potrzebujemy punktów, aby uciec ze strefy spadkowej. W związku z tym nikomu nie brakowało determinacji. To normalne, że będąc na zagrożonych lokatach pojawiają się nerwy i emocje. Dlatego spodziewałem się, że to będzie mecz walki - powiedział Andrzej Kubacki, trener krakowskich siatkarzy.

ZAKSA z kompletem punktów we Wrześni
Bardzo interesująco zapowiadał się pojdynek pomiędzy KRISPOL-em i ZAKSĄ. Drużyny z meczu na mecz prezentują coraz lepszy poziom sportowy. Obu ekipom zależało również na podtrzymaniu zwycięskiej passy. Po wyrównanej rywalizacji ostatecznie trzy punkty do swojego konta dopisali siatkarze ze Strzelec Opolskich, którzy podczas tego spotkania utrzymywali świetny poziom zarówno w ataku, jak również w polu serwisowym. Podopieczni Rolanda Dembończyka to aktualnie 8. ekipa w tabeli, a wrześnianie spadli na 9. miejsce.

Pięciosety bój pomiędzy Lechią i eWinner Gwardią
Bardzo zacięte, pięciosetowe spotkanie rozegrali tomaszowianie oraz wrocławianie. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. W końcowej fazie czwartej partii wydawało się nawet, że Gwardziści przełamią swoją serię porażek i z Tomaszowa Mazowieckiego oprócz upragnionego zwycięstwa wywiozą również komplet punktów. Tak się jednak nie stało - podopieczni Bartłomieja Rebzdy odrobili straty i wygrali na przewagi 26:24. W tie-breaku poszli za ciosem i pewnie wygrali do 9. Dzięki tej wygranej Lechia awansowała na 10. lokatę w klasyfikacji. Podopieczni Krzysztofa Janczaka, którzy ponieśli czwartą porażkę z rzędu pozostają na 4. miejscu.

- Spodziewałem się ciężkiego meczu i tak było. Rywal zrobił różnicę na zagrywce, my nie przyjmowaliśmy tak, jak oni. Nie radziliśmy sobie też na wysokich piłkach. Bierzemy to na klatę i walczymy dalej. Widać, że potrafimy grać nieźle, ale zdarzają się momenty, w których tracimy seryjnie punkty. To najbardziej boli, tego też musimy się ciągle wystrzegać - oceniał po spotkaniu trener eWinner Gwardia, Krzysztof Janczak.

Mickiewicz lepszy od beniaminka ze Świdnika
Za Mickiewiczem wymagające spotkanie przeciwko Polskiemu Cukrowi Avii. Sporo emocji zawodnikom obu drużyn dostarczył pierwszy set, wygrany na przewagi przez gospodarzy 36:34. Porażka w końcówce podziałała na świdniczan jak zimny prysznic. W secie numer dwa podopieczni Witolda Chwastynika, bardzo szybko narzucili gospodarzom swój rytm gry i zwyciężyli do 21. Jednak w kolejnych partiach kluczborczanie nie pozostawili złudzeń, że w sobotę byli dużo lepszą ekipą na boisku. Dzięki wygranej za trzy punkty zespół z Kluczborka awansował na 5. miejsce w tabeli, a Polski Cukier Avia spadł na 6. pozycję.

LUK Politechnika utrzymała pozycję wicelidera
Bardzo pewne zwycięstwo w sobotni wieczór odnieśli siatkarze LUK Politechniki, którzy zmierzyli się z KPS-em Siedlce. Lublinianie zagrali niemal perfekcyjnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siedlczanie nie mieli praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę z przeciwnikiem. Po stronie gospodarzy na próżno było szukać elementu, który nie funkcjonowałby tak jak należy. Od przyjęcia przez atak, a na zagrywce kończąc. Do tego świetnie działał system blok-obrona. To sprawiło, że lublinianie bez większych problemów wygrali 3:0 i utrzymali pozycję wicelidera. Zespół z Siedlec musiał pogodzić się z szóstą porażką w sezonie 2020/21. Podopieczni Mateusza Grabdy plasują się na 11. lokacie.

- Dobrą zagrywką ustawiliśmy sobie cały mecz i grę blok-obrona, która przynosiła nam oczekiwane rezlutaty. Myślę, że przyjęcie gości było niekomfortowe dla ich rozgrywających. Chłopaki próbowali urozmaicać grę, ale doskonale wiemy, że ciężko się gra, jak nie przyjmuje się do siatki. Pole manewru jest dużo mniejsze, a sama gra jest po prostu uproszczona. Cieszę się, że w sobotę tak zdecydowanie zwyciężyliśmy. To była nasza taka trzecia zdecydowana wygrana. Myślę, że morale przed kolejnym spotkaniem są bardzo dobre - powiedział Maciej Kołodziejczyk.

Wyniki 12. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn
3 grudnia (czwartek)
BBTS Bielsko-Biała - Olimpia Sulęcin 3:1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:21). MVP: Wojciech Siek
5 grudnia (sobota)
BKS Visła Bydgoszcz - BAS Białystok 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19). MVP: Kamil Kosiba
MCKiS Jaworzno - AZS AGH Kraków 3:0 (18:25, 25:27, 22:25). MVP: Kamil Dębski
KRISPOL Września - ZAKSA Strzelce Opolskie 0:3 (19:25, 26:28, 16:25). MVP: Michał Szczechowicz
Lechia Tomaszów Mazowiecki - eWinner Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:21, 23:25, 26:24, 15:9). MVP: Mateusz Piotrowski
Mickiewicz Kluczbork - Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (36:34, 21:25, 25:12 25:20). MVP: Dawid Bułkowski
LUK Politechnika Lublin - KPS Siedlce 3:0 (25:12, 25:21, 25:14). MVP: Jakub Wachnik

PAUZOWAŁ: Exact Systems Norwid Częstochowa