··· ···
··· ···
··· ···

Podsumowanie 9. kolejki

Rozgrywki 1. Ligi Mężczyzn rozpędziły się jak francuski pociąg TGV. W sobotę zakończono 8. kolejkę, a już we wtorek i środę rozegrano 9. serię spotkań. W telewizyjnym starciu MKS Ślepsk Suwałki przegrał z BBTS Bielsko-Biała 1:3. Na ścieżkę zwycięstw powróciła KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, która na wyjeździe pokonała AZS AGH Kraków. Wiele powodów do zadowolenia mają zawodnicy Exact Systems Norwid Częstochowa, którzy odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Z pierwszej wygranej przed własną publicznością cieszyli się z kolei siatkarze STS Olimpii Sulęcin. Natomiast zespół KPS Siedlce poniósł pierwszą porażkę we własnej hali.

W gronie najlepszych zawodników 9. kolejki 1. Ligi Mężczyzn znalazł się: Jarosław Macionczyk (BBTS Bielsko-Biała), Piotr Lipiński (APP Krispol Września), Tomasz Pizuński (MCKiS Jaworzno), Maciej Kordysz (STS Olimpia Sulęcin) oraz Patryk Szczurek (Stal Nysa).

W Suwałkach lepszy BBTS Bielsko-Biała
9. kolejkę 1. Ligi zainaugurowało telewizyjne starcie pomiędzy MKS Ślepsk Suwałki, a BBTS Bielsko-Biała. Gospodarze tylko w trzecim secie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pozostałych musieli uznać wyższość bielszczan.

- To był mecz walki. Przespaliśmy dwa pierwsze sety. Nie wiem, co było przyczyną tego, że w dwóch pierwszych partiach graliśmy tak słabo. Myślę, że to było kluczem do zwycięstwa BBTS-u. Uważam, że we wtorek goście na przestrzeni całego meczu byli lepszą drużyną - powiedział Paweł Filipowicz, libero MKS-u Ślepsk.

Ze zwycięstwa za trzy punkty cieszył się m.in. Jarosław Macionczyk. - Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa, ponieważ w Suwałkach zawsze gra się ciężko. Mały zastój w grze pojawił się w trzecim secie. Jednak należy podkreślić, że gospodarze bardzo dobrze zagrali na zagrywce w tym fragmencie gry. Szkoda, że nie wygraliśmy 3:0, ale najważniejsze są trzy punkty - wyznał MVP spotkania.

Krakowianie postraszyli lidera
Siatkarze AZS AGH w świetnym stylu rozpoczęli mecz z liderem rozgrywek. W pierwszym secie punktowali rywali niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu wygrali do 17. Jednak w kolejnych partiach tomaszowianie przejęli inicjatywę na parkiecie i zakończyli spotkanie z kompletem punktów. Warto dodać, że w Krakowie nie zagrał Bartłomiej Neroj, rozgrywający KS Lechii.

- Bardzo dobrze funkcjonowała nasza zagrywka. Niestety, w drugiej partii role się odwróciły. Lechia objęła szybko prowadzenie 6:1. Rywale grali swobodnie, dobrze zagrywali - powiedział po meczu Andrzej Kubacki, trener gospodarzy.

I dodał - Oba zespoły nie zaprezentowały jakiegoś super widowiska, ale był to mecz walki.  My w końcówkach nie potrafiliśmy rozwiązać łatwych sytuacji. Też sami sobie stwarzaliśmy problemy.

Pierwsza porażka siedlaczan we własnej hali
W środę drużyna KPS Siedlce poniosła pierwszą porażkę we własnej hali. Ich pogromcą okazał się zespół MCKiS Jaworzno. Spotkanie było bardzo zacięte i pełne męskiej walki. Jednak w najważniejszych frgamentach setów więcej zimnej krwi zachowali goście. Obie drużyny po 9. kolejkach spotkań mają na swoim koncie po 11 punktów i sąsiadują ze sobą w tabeli. KPS plasuje się aktualnie na 8., a MCKiS na 9. lokacie.

STS Olimpia zapunktowała u siebie
Kibice drużyny z Sulęcina musieli czekać aż do 9. kolejki 1. Ligi, żeby móc cieszyć się ze zwycięstwa swojego zespołu we własnej hali. W środę sulęcianie rozegrali bardzo zacięte, trzysetowe spotkanie z ostatnią drużyną w ligowej tabeli UKS Mickiewicz Kluczbork. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo w sezonie 2018/19, ale pierwsze przed swoją publicznością. Co więcej, dzięki wygranej za trzy punkty awansowali z 13. miejsca w tabeli na 11. lokatę. Kluczborczanie w dalszym ciągu jako jedyni nie wygrali żadnego meczu.

- Brakowało nam tego zwycięstwa u siebie. Jeśli nie z UKS Mickiewicz, to z kim? Jestem przekonany, że odczarowaliśmy tę halę i będziemy zbierać cenne dla nas punkty. Cieszymy się bardzo z tej wygranej. A już w sobotę czeka nas kolejny ważny mecz z MCKiS Jaworzno, a potem Buskowianką Kielce. To są przeciwnicy z którymi musimy wygrywać - podkreślił Łukasz Chajec, trener STS Olimpii (wyp. dla Radia Zachód - przyp.red.).

Stal Nysa niepokonana we własnej hali
Podopieczni Krzysztofa Stelmach utrzymują dobrą passę, jeśli chodzi o spotkania we własnej hali. W środę w trzech setach pokonali aktualnego zwycięzcę poprzedniego sezonu 1. Ligi - Tauron AZS Częstochowa. W pierwszym secie praktycznie zmietli z parkietu Akademików, wygrywając małym nakładem sił do 10. W kolejnych partiach kontrolowali sytuację na boisku. Jak widać siatkarze Stali bardzo dobrze czują się na swojej hali, bowiem do tej pory nie przegrali w niej jeszcze żadnego meczu. Dwie porażki przytrafiły im się na wyjeździe - w Częstochowie i Bielsku-Białej.

Szóste zwycięstwo z rzędu Exact Systems Norwid
Częstochowianie nie zwalniają tempa i od sześciu spotkań punktują zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Twardo bronią swojej twierdzy, czyli hali przy ulicy Jasongórskiej 9 w Częstochowie. W ostatniej kolejce bardzo pewnie pokonali Buskowiankę Kielce 3:0. Dzięki kompletowi punktów awansowali na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

- Przede wszystkim zależało nam na tym, żeby wygrać za trzy punkty. Zwycięstwo 3:0 to pierwszy taki wynik bez straty seta, co nas również bardzo cieszy. Byliśmy fajnie przygotowani taktycznie, a przede wszystkim zawodnicy bardzo fajnie realizowali taktykę. W zagrywce chodziło nam o to, żeby odrzucić przeciwnika, zdobywać punkty. Wiedzieliśmy, że kielczanie na trudnej piłce będą popełniać dużo błędów i rzeczywiście je popełniali. Bardzo się cieszymy, bo to szósty wygrany mecz z rzędu, dzięki czemu pniemy się w górę w tabeli - wyznał Radosław Panas, trener Norwida Częstochowa.

Wyniki 9. kolejki 1. Ligi Mężczyzn:
13 listopada
MKS Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 22:25), MVP: Jarosław Macionczyk
14 listopada
AZS AGH Kraków - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:17, 18:25, 19:25, 19:25)
APP Krispol Września - KS Gwardia Wrocław 3:2 (25:20, 23:25, 19:25, 25:23, 15:12). MVP: Piotr Lipiński
KPS Siedlce - MCKiS Jaworzno 0:3 (22:25, 23:25, 34:36) MVP: Tomasz Pizuński
STS Olimpia Sulęcin - UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:21, 25:21, 29:27), MVP: Maciej Kordysz
Stal Nysa - Tauron AZS Częstochowa 3:0 (25:10, 25:23, 25:16), MVP: Patryk Szczurek
Exact Systems Norwid Częstochowa - Buskowianka Kielce  3:0 (25:20, 25:20, 25:18)