Autor:Katarzyna Porębska, fot. APP Krispol Września
  03.11.2018 godz. 16:22

Sobota z 1. Ligą: APP Krispol Września - Tauron AZS Częstochowa 3:1


APP Krispol Września pokonał Tauron AZS Częstochowa 3:1 (25:20, 21:25, 25:23, 25:20) w meczu 7. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. To kolejne zwycięstwo wrześnian przed własną publicznością. MVP spotkania został wybrany Damian Wierzbicki.

Gospodarze w dotychczasowych rozgrywkach wygrali pięć z sześciu spotkań. Mają na swoim koncie 14 punktów, co plasuje ich na czwartej lokacie w ligowej tabeli. Z kolei częstochowianie wygrali zaledwie jeden z sześciu meczów i zajmują przedostatnie miejsce. Akademicy przed sobotnim spotkaniem doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że we Wrześni czeka ich bardzo trudny pojedynek.

- To będzie bardzo trudny mecz. To jedna z czołowych drużyn w tabeli. Prezentują spójną grę. W składzie mają bardziej doświadczonych zawodników, niż nasza ekipa. W związku z tym, spodziewamy się bardzo wymagającego i trudnego spotkania. Mamy pewne kontuzje i urazy w drużynie, ale na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo - powiedział przed meczem Sinan Tanik, trener częstochowskiej drużyny.

Pierwsza partia sobotniego spotkania była bardzo wyrównana. Do stanu 17:17 żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Dopiero seria dobrych zagrywek gospodarzy i udanych kontrataków pozwoliła im odskoczyć na trzy oczka 20:17. Wypracowaną przewagę podopieczni Mariana Kardasa utrzymali do końca i wygrali pewnie 25:20.

Początek drugiego set lepiej układał się dla wrześnian, którzy objęli prowadzenie 3:1 i 9:5. Wydawało się, że zespół APP Krispol w pełni kontroluję grę w tej części meczu. Nic bardziej mylnego. Akademicy punkt po punkcie zaczęli odrabiać straty 16:16. Od tego momentu to oni narzucili rywalom swój rytm gry 23:20. W ostatnich akcjach biało-zieloni zachowali więcej spokoju i wygrali tę partię 25:21, doprowadzając tym samym do remisu 1:1. 

Trzecia odsłona meczu toczyła się ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. Początkowo na prowadzeniu byli wrześnianie 15:10, ale siatkarze Tauron AZS dość szybko doprowadzili do remisu 17:17. Od tego momentu zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili zawodnicy APP Krispol 25:23.

Czwarty set i zarazem ostatni od początku do końca był pod kontrolą gospodarzy 13:11 i 17:14. Częstochowianie starali się walczyć, ale ostatnie słowo należało do wrześnian, którzy wygrali tę partię 25:20. To kolejne zwycięstwo APP Krispol Wrześni przed własną publicznością.

Szczegóły meczu: http://www.1liga.pls.pl/games/id/1001590.html

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...