Autor:Katarzyna Porębska, fot. sulecin24.pl
  15.09.2018 godz. 10:25

Dobra postawa STS Olimpii Sulęcin w sparingu ze Stocznią Szczecin


W piątek STS Olimpia Sulęcin zmierzyła się ze Stocznią Szczecin w meczu sparingowym. Sulęcianie przegrali 0:3 (18:25, 27:29, 25:27), ale w konfrontacji z plusligową drużyną pokazali się z bardzo dobrej strony. Dla Arkadiusza Romańczuka oraz Damiana Sławiaka było to ostatnie spotkanie w barwach Olimpii Sulęcin.

Dla kibiców pierwszoligowej drużyny STS Olimpii Sulęcin piątkowy mecz ze Stocznią Szczecin był nielada gradką. W Hali Sportowej I LO w Sulęcinie zagrał m.in. Łukasz Żygadło oraz Matej Kazijnski - siatkarze światowego formatu.

Dla zespołu gości był to pierwszy taki towarzyski mecz w ramach przygotowań do sezonu ligowego. Dla gospodarzy niezwykle cenna lekcja siatkówki. Podopieczni Łukasza Chajca postawili rywalom trudne warunki gry. Co prawda nie wygrali żadnego z trzech setów, ale drugą i trzecią partię rozstrzygnięto dopiero po grze na przewagi. W każdej z części spotkania górę wzięło większe doświadczenie plusligowej ekipy ze Szczecina.

Piątkowe starcie przeciwko Stoczni Szczecin było jednocześnie ostatnim występem w sulęcińskich barwach dwóch zawodników, którzy całą swoją karierę sportową spędzili w Sulęcinie - rozgrywającego Arkadiusza Romańczuka oraz wieloletniego kapitana Olimpii Sulęcin - Damiana Sławiaka. Wspomniani zawodnicy, wychowankowie klubu po zakończeniu poprzedniego sezonu podjęli decyzję o zakończeniu kariery sportowej. W starciu ze Stocznią Szczecin to właśnie oni po raz ostatni wybiegli w pierwszym składzie Olimpii, aby pożegnać się z kibicami ze swojego miasta.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...