··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: Olimpia Sulęcin - SMS PZPS Spała 3:0

Olimpia Sulęcin pokonała SMS PZPS Spała 3:0 (25:21, 25:19, 25:15) w meczu 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To bardzo ważne zwycięstwo za trzy punkty dla gospodarzy. MVP został wybrany Tytus Nowik, który zdobył dla swojego zespołu 15 punktów i zakończył to spotkanie z 60% skutecznością w ataku.

Siatkarze z Sulęcinia po rozegraniu dziewięciu spotkań mają na swoim koncie trzy zwycięstwa. Bardzo liczą na wygraną w dzisiejszym sobotnim spotkaniu przeciwko spalskiej młodzieży. Trener Olimpii jednak przestrzega, że to zespół bardzo waleczny i ogromnym błędem byłoby, aby przed pierwszym gwizdkiem dopisali sobie do ligowej trzy punkty.

- Drużyna ze Spały prowadzona przez Sebastiana Pawlika pokazała już, że jest trudnym przeciwnikiem dla drużyn pierwszoligowych. Trzeba docenić ich wyjazdowe spotkanie w Głogowie. Poza tym w kolejnych spotkaniach urywali sety drużynom wyżej notowanym. To bardzo ciekawa i perspektywiczna drużyna. Ani przez moment nie możemy pomyśleć, że z góry będziemy mieli dopisane trzy punkty. Miałem przyjemność pracować z tym rocznikiem, ponieważ przez trzy lata prowadziłem kadrę rocznika '05 i '06. Większość tych zawodników dobrze znam. Wspólnie zdobyliśmy brązowy medal mistrzostw Europy i złoty medal EVVZA. Sądzę, że zawodnicy będą chcieli pokazać się przeciwko staremu trenerowi z dobrej strony. - podkreślił szkoleniowiec.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Sulęcinianie z dorobkiem ośmiu punktów zajmują 14. miejsce. Natomiast zespół SMS PZPS z czterema oczkami plasuje się na 15. pozycji. Obie ekipy bardzo potrzebują punktów, aby awansować w ligowej tabeli.

Pierwszą partię od skutecznego ataku rozpoczął Tytus Nowik. Przyjezdni mieli problemy na początku seta, aby zatrzymać ataki Bartosza Michalaka oraz wspomnianego Nowika 1:4. SMS PZPS nie miał zamiaru składać broni. Pewnie punktował Igor Rybak 8:9. Warto jednak zaznaczyć dobrą dyspozycję Aleksa Kłysza 11:9. Spalska młodzież w dalszej części miała trochę problemów z przyjęciem zagrywek wspomnianego zawodnika 11:14. Od połowy tej partii sulęcinianie w pełni kontrolowali sytuację na parkcie. Pewnie wygrali 25:21, a premierową odsłonę zakończył błąd w ataku Stanisława Dróżdża.

Wygrana w pierwszym secie dodała pewności siebie Olimpii. Pierwsze akcje były równe 3:3, ale z każdą kolejną akcją gospodarze byli coraz skuteczniejsi 9:6. Serią świetnych zagrywek popisał się Fabian Leitermeier 13:9. Na niewiele zdały się przerwy na żądanie trenera Sebastiana Pawlika 13:19. Seta udanym atakiem zakończył przyjmujący sulęcińskiego zespolu - Michał Gawrzydek 25:19.

Podopieczni Konrada Copa poszli za ciosem. Bardzo szybko w trzeciej partii narzucili przeciwnikom swój rytm gry 16:10. Drużyna SMS PZPS starała się jak mogła, aby dotrzymać kroku przeciwnikom, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy. Sobotni mecz błędem w ataku zakończył Rybak 15:25.