··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z KRISPOL 1. Ligą Mężczyzn: Mickiewicz Kluczbork - SPS Chroby Głogów 3:1

Mickiewicz Kluczbork pokonał SPS Chroby Głogów 3:1 (24:26, 25:19, 25:16, 25:19) w meczu 6. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Gospodarze, tylko w pierwszym secie pozwolili gościom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pozostałych trzech to kluczborczanie kontrolowali grę. MVP został wybrany Dawid Bułkowski.

W sobotę podopieczni Mariusza Łysiaka, którzy wrócili po ostatniej kolejce na zwycięską ścieżkę we własnej hali podejmowali zespół beniaminka - SPS Chrobry Głogów. Przed pierwszym gwizdkiem w roli faworyta stawiani byli kluczborczanie, którzy do tej pory przegrali zaledwie dwa mecze. Należy jednak zaznaczyć, że głogowianie dopiero rozkręcają się na pierwszoligowych parkietach. Rozgrywki rozpoczęli z opóźnieniem, bo od trzeciej serii spotkań.

- To przeciwnik silniejszy od poprzednich. Jeśli poprawimy jakość gry, to może być ciekawie w Kluczborku. Dla nas to przyjemność grania w 1. Lidze, więc każdy mecz to oddzielna historia - powiedział przed meczem Jan Lesiuk, przyjmujący beniaminka.

Pierwsza partia spotkaia była bardzo wyrównana. Żadnej drużynie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej. Najwięcej emocji kibicom dostarczyła zacięta końcówka premierowej odsłony mecz. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili głogowianie 26:24.

Drugi set miał już zupełnie inny przebieg. Podopieczni Mariusza Łysiaka, dzięki dobrej zagrywce i poprawie skuteczności w ataku objęli prowadzenie 3:1 i 12:9. Ręki w ataku nie zwalniał Artur Pasiński. W tej sytuacji zespół gości musiał odrabiać punkty. Jednak do końca tej partii sytuację na parkiecie kontrolowali kluczborczanie, którzy wygrali 25:19, doprowadzając tym samym do remisu, w tym sobotnim spotkaniu.

Kolejne dwie partie to kopie drugiej. Gospodarze wypracowali sobie kilka oczek przewagi już na początku i do końca kontrolowała grę. W ataku bardzo dobrze spisywał się Łukasz Owczarz oraz dawid Bułkowski. W zespole SPS Chrobrego Głogów należało pochwalić za dobrą postawę Jana Króla oraz Jana Lesiuka. Ostatecznie w końcówce trzeciego i czwartego seta lepsi okazali się siatkarze Mickiewicza. Wygrali odpowiednio 25:16 oraz 25:19, zwyciężając w całym spotkaniu 3:1 i dopisując do swojego konta kolejny komplet punktów.