··· ···
··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z KRISPOL 1. Ligą Mężczyzn: Mickiewicz Kluczbork - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0

Mickiewicz Kluczbork pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (34:32, 25:21, 25:18) w meczu 13. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Kluczborczanie przed własną publicznością przełamali się po ostatnich porażkach. MVP został wybrany Dawid Bułkowski. Spotkanie zakończyło pierwszą część rundy zasadniczej.

Obie drużyny nie mogą zaliczyć ostatnich kilku tygodni do zbyt udanych. Kluczborczanie po naprawdę świetnym początku sezonu złapali małą zadyszkę i przegrali trzy mecze z rzędu. Kosztowało ich to dużo, bowiem z pozycji wicelidera spadli na 9. miejsce w tabeli. Zespół jednak każdego dnia ciężko trenuje, żeby odbudować formę i pierwszą część rudny zasadniczej zakończyć zwycięstwem. Częstochowianie natomiast po wygranym pucharowym meczu ze Stalą Nysa S.A. oraz ligowym z KPS-em Siedlce wydawało się, że wychodzą na prostą, a ich gra zmierza w dobrym kierunku. Jednak ponieśli kolejne dwie porażki - w sobotę u siebie z MCKiS Jaworzno 0:3 oraz w środę z SPS Chrobrym 2:3.

- Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie w Kluczborku. Myślę, że zarówno my, jak i rywale potrzebujemy punktów do ligowej tabeli. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Mam nadzieję, że rundę zakończymy miłym akcentem - powiedział przed spotkaniem Artur Pasiński, przyjmujący Mickiewicza.

Początek pierwszej partii dużo lepiej rozpoczął się dla częstochowian. Zespół gości dość szybko wypracował sobie kilka punktów przewagi 5:2 i 12:9. W ataku bardzo dobrze spisywał się Kamil Kosiba i Mateusz Piotrowski. Wydawało się, że Exact Systems Norwid ma kontrolę nad grą w tym secie. W drugiej połowie objął prowadzenie 17:12. Jednak z akcji na akcję, po stronie gospodarzy coraz skuteczniejszy był Łukasz Owczarz oraz Artur Pasiński 20:22. W końcowce kluczborczanie doprowadzili do remisu 24:24. Do końca gra była niezwykle emocjonująca i zacięta. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili siatkarze Mickiewicza 34:32. Warto podkreślić, w tym fragmencie gry świetną postawę Dawida Bułkowskiego.

Podopieczni Mariusza Łysiaka poszli za ciosem. W kolejnej partii dość szybko wypracowali niewielką przewagę punktową 9:7 i 15:13. Kolejne cenne oczka dla swojej drużyny zdobywał na skrzydle Owczarz, a na środku Jakub Lewandowski 17:14. Podopieczni Tomasza Wasilkowskiego robili, co w ich mocy, aby nawiązać równą walkę z przeciwnikiem. Jednak gospodarze nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Tę część sobotniego spotkania wygrali 25:21.

Mickiewicz Kluczbork podbudowany wygraną dwóch setów, w kolejnym nie dał wielu szans częstochowianom na nawiązanie równorzędnej walki 8:4. Utrzymywali świetną dyspozycję w ataku oraz polu serwisowym 14:11. Co prawda, zespół z Częstochowy w połowie partii zniwelował różnicę do jednego oczka 15:16. Jednak druga część seta toczyła się już pod dyktando kluczborczan. Wygrali pewnie 25:18, przełamując tym samym serię ostatnich porażek.