··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z 1. Ligą: UKS Mickiewicz Kluczbork - Buskowianka Kielce 3:2

UKS Mickiewicz Kluczbork pokonał Buskowiankę Kielce 3:2 (20:25, 25:14, 19:25, 28:26, 15:12) w meczu 25. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Zespoły rozegrały bardzo zacięte spotkanie, a zwycięzce wyłonił dopiero tie-break, w którym lepsi okazali się gospodarze. MVP został wybrany Adam Parcej. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną kluczborczan, ale wtedy zwyciężyli 3:1.

W ostatnim sobotnim meczu UKS Mickiewicz Kluczbork zagrał przed własną publicznością z Buskowianką Kielce, spadkowieczem PlusLigi. Warto dodać, że kluczborczanie mają za sobą dość intensywny okres gry. Grali na wyjeździe z MCKiS Jaworzno, w środę również na wyjeździe rozegrali zaległy mecz 19. kolejki z MKS Ślepsk Suwałki. Zespoły walczyć o ważne punkty, które mogą im zapewnić bezpieczne miejsce i uniknięcie gry w fazie play out.

- Udało się nam wyrzucić z głowy wszystkie ostatnie porażki. Skupiamy się na swojej grze. Ciężkimi treningami dążymy do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Jeszcze kilka ważnych meczów przed nami. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po naszej myśli - powiedział Sławomir Busch, przyjmujący Buskowianki.

Kielczanie bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą partię spotkania. Szybko narzucili przeciwnikowi swój styl gry 8:5 i 14:11. Kluczborczanie w tej części spotkania nie mieli zbyt wielu argumentów, aby nawiązać równą walkę z Buskowianką 18:23. Goście pewnie wygrali pierwszego seta 25:20.

Zawodnicy UKS Mickiewicz podrażnieni porażką w pierwszym secie, kolejnego zaczęli od dużo lepszej gry w polu serwisowym oraz ataku 7:4 i 13:7. Tym razem to podopieczni Mateusza Grabdy nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać przeciwników. Drużyna z Kluczborka pewnie wygrała tę część meczu do 14.

W kolejnych dwóch setach nie brakowało zaciętej walki po obu stronach siatki. Żaden zespół nie odpuszczał. W końcówce więcej spokoju zachowali siatkarze z Kielc, którzy rozstrzygnęli tę partię 25:19. Z kolei w czwartej części sobotniego meczu dużo skuteczniejsi okazali się podopieczni Mariusza Łysiaka, którzy wygrali na przewagi 28:26.

Sobotnie spotkanie rozstrzygnął tie-break, w którym również nie brakowało wyrównanej rywalizacji. Przez długi czas obie ekipy grały praktycznie punkt za punkt. Dopiero w końcówce kilka skutecznych obron i kontrataków pozwoliło kluczborczanom przechylić szalę na swoją stronę 15:12. Najwięcej punktów w drużynie UKS Mickiewicz zdobył Mateusz Frąc, bo aż 29 i zakończył mecz z blisko 55% skutecznością w ataku. W zespole gości natomiast po 16 punktów zdobył Sławomir Busch (54 % skuteczności w ataku) i Mateusz Rećko (39% skuteczności w ataku).