25 21 25 22 25 17 0 0 0 0
3 0
25 20 25 23 25 16 0 0 0 0

Podsumowanie IV dnia turnieju finałowego o awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn

1 maja rozstrzygnęły się najważniejsze niewiadome Turnieju Finałowego II ligi mężczyzn. Do TAURON 1. Ligi awansowały zespoły Legii Warszawa i SPS Chrobry Głogów!

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił zespół z Dolnego Śląska. Chrobry od początku spotkania wywierał presję na rywalach, którzy mając w nogach pięciosetowy bój z poprzedniego wieczoru nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć. W ataku brylował Bartosz Janeczek, mądrze dysponował piłkami Krzysztof Antosik, a Adam Michalski i Hubert Węgrzyn w kluczowych momentach dokładaliataki ze środka oraz punktowe bloki. Dwa pierwsze sety padły łupem Głogowian. Szczególnie pierwszy dostarczył wiele emocji, bowiem zakończył się dopiero grą na przewagi i wygraną Chrobrego 28:26. Częstochowianie podrażnieni takim obrotem spraw przystąpili do kontrataku od seta trzeciego i dwie zwyciężyli dwie partie po raz drugi w ciągu 2 dni odwracając wyniki meczu ze stanu 0:2. Tie-break to jednak koncert w wykonaniu podopiecznych Dominika Walencieja. 15:8 i taniec radości na parkiecie. Chrobry z awansem do TAURON 1. Ligi!

W drugim meczu SMS grał  Legią Warszawa. Po zakończeniu meczu Chrobrego i AZS-u było jasne, że jeśli Legia  wygra  to  w  walce  u Tauron 1.Ligę wszystko będzie jasne. SMS, który ma zapewniony awans do  wyższej klasy rozgrywkowej walczył zażarcie i postawił „Wojskowym”niezwykle trudne warunki. Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą, jednak w środkowej fazie seta minimalną przewagę osiągnęli „Wojskowi”. Spała doprowadziła do emocjonującej końcówki, którą rozstrzygnęła na swoją korzyść 27:25. Legia pokazała charakter i dzięki konsekwentnej grze  w kolejnych partiach nie pozwoliła, aby sytuacja z pierwszego seta powtórzyła się. W ataku dominował Arkadiusz Żakieta (MVP meczu), a przyjmujący dobrą zagrywką oraz punktowymi blokami dokładali cegiełki niezbędne do ostatecznego zwycięstwa. Po ostatniej akcji, dzięki której Legia wygrała w czwartym secie 25:20 na parkiecie zapanował szał radości. Po 7 latach od reaktywacji sekcji, siatkarska Legia awansowała do TAURON 1. Ligi!

Dzisiaj ostatnie dwa mecze turnieju, które zadecydują o poszczególnych lokatach. O godz. 16 o 3.miejsce powalczą Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa oraz SMS PZPS Spała, a o g. 19 o Mistrzostwo II ligi zagrają
Chrobry Głogów oraz Legia Warszawa.

Wyniki:
SPS Chrobry Glogów–Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa3:2 (28:26, 25:17, 22:25, 24:26, 15:8) MVP: Bartosz Janeczek (Chrobry)
SMS PZPS Spała – Legia Warszawa1:3 (27:25, 20:25, 21:25, 20:25) MVP: Arkadiusz Żakieta (Legia)