··· ···
··· ···
··· ···

Piątek z 1. Ligą: MKS Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 3:1

MKS Ślepsk Suwałki pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:22, 21:25, 25:23)w pierwszym meczu I rundy fazy play off 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Jakub Rohnka. To pierwsze zwycięstwo suwalszczan w tym sezonie przeciwko bielszczanom. Kolejne spotkanie pomiędzy tymi zespołami zostanie rozegrane w sobotę 9 marca. W rywalizacji do trzech zwycięstw MKS Ślepsk Suwałki prowadzi 1-0.

W tym sezonie wspomniane ekipy spotkały się trzy razy (dwukrotnie w fazie zasadniczej i raz w Pucharze Polski) - trzykrotnie zwyciężyli bielszczanie. Czy suwalszczanie przełamią złą passę i w play offach pokonają BBTS? - Czasem o końcowym wyniku decydują dwie-trzy piłki, tak jak to było w naszej rywalizacji z bielszczanami. O ujemnym bilansie z BBTS w pierwszej części sezonu już nie pamiętamy. Skupiamy się na kolejnych spotkaniach. Chcemy napisać nową historię spotkań z BBTS. Oczywiście postaramy się przygotować odpowiednią taktykę na pierwszy mecz z bielszczanami - powiedział przed spotkaniem Mateusz Mielnik, trener MKS-u.

Z kolei Oleg Krikun, atakujący bielskiej drużyny dodał - Graliśmy już z Suwałkami trzy razy i wygraliśmy trzy razy. Ale osobiście powiem, że dla mnie ta drużyna nie jest bardzo wygodna. Będziemy grać pierwsze spotkania na ich terenie i to będą bardzo ciężkie mecze. Będę starać się jeszcze bardziej i będę motywował swoją drużynę, żebyśmy grali jeszcze lepiej.

Pierwsza partia spotkania do stanu 3:3 była równa. Następnie małą przewagę wypracowali sobie bielszczanie. Od początku bardzo dobrze w ataku spisywał się Oleg Krikun 8:5. Suwalszczanie z kolei nie wystrzegali się prostych błędów 9:13. Do tego mieli problem, żeby zatrzymać na skrzydle Bartosza Firszta 14:10. Swoje punkty na  środku siatki dołożył Fedor Suchacki oraz Bartosz Cedzyński 15:11 i 16:12. MKS Ślepsk nie miał zamiaru się poddać. Serią bardzo dobrych zagrywek popisał się Kamil Skrzypkowski. W ataku z kolei "odpalił" Jakub Rohnka 17:17. Końcówka seta była bardzo zacięta i emocjonująca 24:24. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze 26:24. Najpierw blokiem został zatrzymany Krikun, a następnie skutecznym atakiem popisał się Skrzypkowski.

Drugi set rozpoczął się od gry punkt za punkt 4:4. Dopiero dzięki dobrej grze blokiem podopieczni Mateusza Mielnika wypracowali dwa punkty przewagi 10:8. Do tego punktową zagrywek dołożył Cezary Sapiński 14:12. W tym fragmencie gry coraz więcej problemów w ataku mieli siatkarze BBTS-u 13:17. Gospodarze do końca utrzymali równy rytm gry i zwyciężyli 25:22. W ostatniej akcji piłkę w aut zaserwował Wiktor Nowak.

Bielszczanie podrażnieni porażką w dwóch pierwszych setach, kolejnego zaczęli od prowadzenia 5:2. Zawodnicy z Suwałk robili wszystko, co w ich mocy, aby nawiązać równą walkę z rywalem. Jednak to podopieczni Pawła Gradowskiego kontrolowali grę 13:8. Swoją skuteczność w ataku poprawił Krikun. Gospodarzom trudno było również zatrzymać Firszta 16:13. W drugiej połowie partii MKS Ślepsk starał się dotrzymać kroku BBTS-owi. Dobrą zagrywką popisał się Macyra 16:20. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu BBTS Bielsko-Biała, który wygrał tę część meczu 25:21, a zwycięstwo skutecznym atakiem przypieczętował Krikun.

Gospodarze podrażnieni porażką w trzecim secie, kolejnego zaczęli od prowadzenia 6:2, a to za sprawą świetnej zagrywki Wojciecha Winnika. Goście nie złożyli broni i punkt po punkcie zaczęli odrabiać straty 6:7 i 9:9. Niestety przy wyniku 12:11 dla BBTS-u kontuzji barku doznał Krikun, który opuścił boisko. W dalszej części spotkania drużyny grały równo 16:17 i 18:19. Końcówka była bardzo zacięta i emocjonująca. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili zawodnicy Ślepska Suwałki 25:23.

Drugie spotkanie tych drużyn zostanie rozegrane 9 marca w Suwałkach. Początek o godzinie 17.00.

Program i wyniki fazy play off
08.03 MKS Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 25:22, 21:25, 25:23) MVP: Jakub Rohnka