Autor:redakcja
  12.02.2024 godz. 10:12

Młodzi gracze AZS AGH Kraków poradzili sobie z presją


AZS AGH Kraków wygrał na wyjeździe z MCKiS Jaworzno 3:1. O takich meczach zwykle mówi się, że stawką było sześć punktów. Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej. Porażka krakowian postawiłaby ich w bardzo trudnej sytuacji.

- Cały czas gramy pod presją. Mamy młody zespół co nie ułatwia nam życia, ale w Jaworznie zawodnicy poradzili sobie z emocjami i nerwami. Muszą tego uczyć się. Nie sztuką jest grać u boku doświadczonych graczy, którzy w trudnych sytuacjach załatwią za ciebie sprawę. Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy samemu trzeba radzić - powiedział po niedzielnym spotkaniu trener AZS AGH, Andrzej Kubacki.

Pokonanie presji w niedzielnmym spotkaniu przez Kajetana Tokajuka i spółkę było jednym z elementów, który złożył się na wygraną. Drugim, czysto siatkarskim, była zagrywka. - Dużo szkody wyrządziliśmy rywalowi swoim serwisem - tłumaczy krakowski szkoleniowiec.

Statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu (MVP) otrzymał Kajetan Tokajuk. Było to już piąte takie wyróżnienie tego zawodnika w tym sezonie. Więcej - sześć - ma tylko czterech graczy. Dzielnie Tokajukowi sekundował Kacper Wnuk, który w styczniu przyszedł do AZS AGH. W Jaworznie Wnuk zdobył 18 punktów w tym miał dwa asy.

POWIĄZANE INFORMACJE

...