Autor:Katarzyna Porębska/Olimpia Sulęcin, fot. Olimpia Sulęcin
  08.02.2024 godz. 12:18

Bartosz Michalak: wywalczyliśmy bardzo cenne trzy punkty


Olimpia Sulęcin pokonała w trzech setach KGHM SPS Głogów w meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Dla sulęcinian to bardzo ważne zwycięstwo. - Wywalczyliśmy bardzo cenne trzy punkty do ligowej tabeli. Przyjechaliśmy na teren rywala wiedząc, jaka jest stawka tego spotkania - powiedział Bartosz Michalak, środkowy Olimpii.

Podopieczni Konrada Copa przełamali swoją niemoc. W ostatnim ligowym meczu pokonali na wyjeździe głogowian w trzech partiach.

- Wywalczyliśmy bardzo cenne trzy punkty do ligowej tabeli. Przyjechaliśmy na teren rywala wiedząc, jaka jest stawka tego spotkania. Wiedzieliśmy, że głogowianie będą chcieli się na nas rzucić, bo cały czas walczą o życie - podkreślił środkowy.

Po 21. kolejkach sulęcinianie z dorobkiem 22 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli. Cały czas musi walczyć o utrzymanie bezpiecznej lokaty w pierwszoligowych rozgrywkach.

- Cieszy to, że w tak ważnych spotkaniach potrafilismy zachować spokój. Pokazaliśmy dobrą siatkówkę. W dwóch pierwszych setach gra była równa. Do tego my popełniliśmy trochę błędów, natomiast trzeci set toczyl się już pod naszą kontrolą. Naprawdę mamy powody do zadowolenia, że rozegraliśmy dobre spotkanie z rywalem, z którym walczymy o utrzymanie - zakończył Michalak.

Aktualnie zespół przygotowuje się do ważnego domowego meczu przeciwko REA BAS Białystok. Spotkanie zostało zaplanowane na 10 lutego w Sulęcinie. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.00.

POWIĄZANE INFORMACJE

...