Autor:Redakcja
  07.02.2024 godz. 13:10

Mamy drużynę 21. kolejki TAURON 1. Ligi Męczyzn


Redakcja portalu tauron1liga.pl wybrała drużynę 21. serii gier TAURON 1. Ligi w sezonie 2023/2024. Z każdą kolejną rozegraną serią zbliżać się będziemy do zakończenia rundy rewanżowej, a pozostało do rozegrania tylko dziewięć serii. W dalszym ciągu w zestawieniu pojawiają się zawodnicy, którzy zostali wyróżnieni po raz pierwszy, ale są i tacy, dla których to kolejne wyróżnienie. Oto najlepsza czternastka 21. kolejki.

Wybór drużyny danej kolejki będziemy prowadzić przez całą fazę zasadniczą, naturalnie powstanie z niej zespół sezonu zasadniczego. W 21. kolejce zostały rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.

Rozgrywający
Szymon Bereza (BBTS Bielsko-Biała)
Bielszczanie w rundzie rewanżowej prezentują bardzo dobrą formę sportową. Kilka dni temu na trudnym terenie w Świdniku pokonali PZL LEONARDO Avię 3:1. Zespół w tym niełatwym spotkaniu do zwycięstwa za trzy punkty poprowadził Szymon Bereza.

Atakujący
Mateusz Rećko (MKS Będzin)
Drużyna z Będzina, aktualny lider nie zwalnia tempa. W ostatnim spotkaniu zespołowi z Krakowa tylko w pierwszym secie pozwolił przechylić szalę na swoją stronę.W pozostałych to będzinianie byli skuteczniejsi na boisku. Na pozycji atakującego bardzo dobrze spisywał się przez cały mecz Mateusz Rećko, który ten wyjazdowy pojedynek w grodzie Kraka zakończył z 68% skutecznością w ataku i indywidualnym wyróżnieniem MVP.

Środkowi
Emil Narkowicz (BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz)
W ostatnim ligowym meczu BKS VISŁA PROLINE pokonała na wyjeździe Gwardię Wrocław 3:0. Na środku bardzo dobrze się spisywał Emil Narkowicz, który popisał się 100% skutecznością w ataku. Łącznie dla bydgoszczan zdobył 8 punktów - 5 atakiem i 3 blokiem.

Mariusz Marcyniak (Bogdanka Arka Chełm)
Taki środkowy to skarb każdej drużyny. Bardzo dobry mecz na środku siatki w szeregach beniaminka z Chełma rozegrał Mariusz Marcyniak. Środkowy zdobył dla swojej drużyny 12 punktów i zakończył mecz z 82% skutecznością w ataku. Warto również podkreślić jeden punktowy blok i trzy wybloki.

Przyjmujący
Artur Pasiński (KKS Mickiewicz Kluczbork)
W sobotnie popołudnie Artur Pasiński poprowadził swój zespół do ważnego ligowego zwycięstwa. W starciu z MCKiS Jaworzno po wyrównanym trzysetowym spotkaniu, to kluczborczanie dopisali do ligowej tabeli cenne trzy punkty. Na przyjęciu bardzo dobrze spisał się wspomniany Pasiński. Przyjął 18 piłek i utrzymał 67% poziom przyjęcia pozytywnego i 33% perfekcyjnego. Do tego mecz w elemencie ataku zakończył z 55% skutecznością. Na koniec zostal wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Brandon Koppers (MKS Będzin)
Bardzo dobre spotkanie na pozycji przyjmującego rozegrał ostatnio Brandon Koppers. Kanadyjski przyjmujący przyjął 27 piłek i utrzymał bardzo wysoki poziom przyjęcia, bo aż 70% pozytywnego i 44% perfekcyjnego.

Libero
Damian Sobczak (Olimpia Sulęcin)
Za ostatni ligowy mecz na wyróżnienie na pozycji libdero zasłużył Damian Sobaczak. W starciu przeciwko KGHM SPS przyjął 19 piłek, popełniając zaledwie trzy błędy. Utrzymał 58% pozytywnego przyjęcia i 47% perfekcyjnego.REZERWOWI
Rozgrywający
Mateusz Szpernalowski (PSG KPS Siedlce)
Drużyna z Siedlec prezentuje z meczu na mecz coraz lepszy poziom sportowy. W ostatnim ligowym spotkaniu przeciwko Lechii bardzo dobrze spisywał się Mateusz Szpernalowski. Młody rozgrywający poradził sobie z presją i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 3:1. Rywale mieli spore problemy z przyjęciem serwisów rozgrywający, który serwował dwanaście razy i tylko raz popełnił błąd.

Atakujący
Szymon Romać (BBTS Bielsko-Biała)
Bez dobrego przyjęcia nie ma dobrego rozegrania, a w konsekwencji ataku. Szymon Romać w ostatnim ligowym starciu radził sobie w każdej sytuacji. Świdniczanie mieli ogromne trudności, aby go zatrzymać. Mecz przeciwko Arce zakończył z bilansem 22 punktów i 64% skutecznością w ataku. Na koniec meczu odebrał w pełni zasłużoną nagrodę MVP.

Środkowi
Mateusz Siwicki (MKS Będzin)
Na pozycji środkowego za ostatni ligowy mecz na wyróżnienie zasłużył Mateusz Siwicki. Zawodnik MKS-u w starciu przeciwko AZS AGH zdobył łącznie 13 punktów, z czego aż 9 atakiem (82% skuteczności), a do tego 2 punkty blokiem i 2 zagrywką.

Markus Kosian (MKST Astra Nowa Sól)
W sobotnim meczu na środku siatki w szeregach MKST Astry bardzo dobrze spisywał się Markus Kosian. W zwycięskim spotkaniu przeciwko REA BAS zdobył dla nowosolan 9 punktów (7 atakiem, 1 blokiem i 1 zagrywką), kończąc spotkanie z 78% skutecznością w ataku.

Przyjmujący
Jakub Buczek (Olimpia Sulęcin)
Sulęcinianie w ostatniej kolejce odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe KGHM SPS Głogów. Na przyjęciu świetnie spotkanie rozegrał Jakub Buczek odnotowując 53% pozytywnego przyjęcia, a do tego wykazał się świetną skutecznością w ataku, bo aż 71% pozytywnego.

Jakub Czyżowski (PSG KPS Siedlce)
Na pozycji przyjmującego w zwycięskim meczu przeciwko Lechii bardzo dobrze spisywał się ostatnio Jakub Czyżowski. Dla siedleckiej drużyny zdobył łącznie 13 punktów (10 atakiem, 1 blokiem i 2 zagrywką). Poziom przyjęcia na koniec spotkania wyniósł 55% pozytywnego.

Libero
Maciej Czyrek (KKS Mickiewicz Kluczbork)
Obok Artura Pasińskiego w przyjęciu bardzo dobrze spisywał się także Maciej Czyrek, czyli libero zespołu, który ostatni mecz zakończył z 56% przyjęcia pozytywnego.

POWIĄZANE INFORMACJE

...