Autor:redakcja
  04.02.2024 godz. 11:33

Trener KKS Mickiewicza Kluczbork: nie było tak łatwo


KKS Mickiewicz Kluczbork pokonał MCKiS Jaworzno 3:0 (25:18, 25:20, 25:23) w meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Nie było tak łatwo jak sugerowałby suchy wynik - komentował po spotkaniu trener gospodarzy Mariusz Łysiak.

- Widząc tylko końcowy rezultat ktoś mógłby pomyśleć, że mieliśmy dużą przewagę i odnieśliśmy przekonywujące zwycięstwo. A tak nie było. W każdym z trzech setów było sporo walki. My uzyskiwaliśmy przewagę w ostatnich fragmentach partii - podkreślił trener siatkarzy z Kluczborka.

Dodał on, że gra jego zespołu mogła podobać się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodarze doskonale sobie radzili w polu zagrywki i mieli skuteczny atak. Do tego można dodać solidny system blok-obrona oraz wyprowadzania kontrataku. Pewne przyjęcie pozwalało na szybkie organizowanie akcji ofensywnych.

Przyjezdni próbowali dotrzymywać kroku ekipie KKS Mickiewicza Kluczbork. - Gości trzeba pochwalić za ambitną walkę i postawę. Trzeba jednak pamiętać, że w tych rozgrywkach oba zespoły mają inne cele. Jaworzno walczy o utrzymanie się, my o jak najwyższe miejsce w tabeli - zaznaczył trener Łysiak.

Po rozegraniu 21 spotkań KKS Mickiewicz Kluczbork zajmuje szóste miejsce w tabeli TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Prowadzi MKS Będzin przed Bogdanką Arką Chełm. - Zaskoczeń w obecnej klasyfikacji nie ma. Dalsze losy rywalizacji mogą jednak układać się różnie. Powinno być ciekawie. Drużyny zajmujące obecnie miejsca poza czołową czwórką wcale nie stoją na straconej pozycji w play offach - powiedział Matriusz Łysiak. Warto przypomnieć, że KKS Mickiewicz pokonał u siebie w piatej kolejce aktualnego lidera.

POWIĄZANE INFORMACJE

...