Autor:Katarzyna Porębska/PZL LEONARDO Avia Świdnik, fot. PZL LEONARDO Avia Świdnik
  04.02.2024 godz. 10:03

Maciej Ptaszyński: zabrakło dokładności w grze


W meczu 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn drużyna PZL LEONARDO Avia Świdnik musiała uznać wyższość BBTS Bielsko-Biała. Czwartkowe spotkanie zakończyło się wygraną bielszczan 3:1. -  W tym starciu rywale przede wszystkim dużo lepiej przyjmowali. Do tego lepiej spisywali się w polu serwisowym. To miało duże znacznie w kluczowych momentach spotkania. Potrafili w trudnych chwilach odwrócić wynik na swoją stronę - powiedział Maciej Ptaszyński, przyjmujący zespołu gospodarzy.

Za podopiecznymi Jakuba Guza czterosetowe spotkanie przeciwko BBTS-owi. Gospodarze pomimo wyrównanej gry w każdej partii, tylko w premierowej odsłonie zdołali przechylić szalę na swoją stronę. W pozostałych trzech musieli uznać wyższość przeciwników.

- Przegraliśmy niestety mecz z BBTS Bielsko-Biała. Rywalom należą się gratulacje za to spotkanie. Uważam, że kibicom ten mecz mógł się podobać. Było bardzo dużo wymian. Niestety po naszej stronie zabrakło dokładności w grze - zauważył zawodnik PZL LEONARDO Avii.

I dodał - Bielszczanie w tym starciu przede wszystkim dużo lepiej przyjmowali. Do tego lepiej spisywali się w polu serwisowym. To miało duże znacznie w kluczowych momentach spotkania. Potrafili w trudnych chwilach odwrócić wynik na swoją stronę.

Świdniczanie w każdym ligowym starciu mogą liczyć na wspaniały doping kibiców, którzy wspierają ich w dobrych i słabszych momentach. - Dziękujemy kibicom za doping i wsparcie. Dzięki nim zawsze gra się lepiej. Czujemy, że są naszym siódmym zawodnikiem - wyznał przyjmujący Avii Świdnik.

Aktualnie drużyna ze Świdnika po 21. kolejkach z dorobkiem 45 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli. Do trzeciego w klasyfikacji BBTS-u traci oczko, do drugiej Bogdanki Arki pięć punktów, a do MKS-u Będzin aż sześć punktów. I to właśnie będzinianie będą kolejnym ligowym rywalem świdniczan. Tym razem siatkarze PZL LEONARDO Avii zagrają na wyjeździe.

- Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak przygotować się dobrze do sobotniego wyjazdowego meczu z MKS-em Będzin, który został zaplanowany na 10 lutego - zakończył Ptaszyński.

POWIĄZANE INFORMACJE

...