Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. MKST Astra Nowa Sól
  03.02.2024 godz. 13:27

Tomasz Kryński: REA BAS jest naszym bezpośrednim rywalem o miejsce w fazie play off


W sobotnie popołudnie MKST Astra Nowa Sól zagra na wyjeździe z białostocką drużyną w ramach 21. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - REA BAS jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o miejsce w fazie play off - powiedział Tomasz Kryński, atakujący nowsolskiego zespołu.

Podopieczni Andrzeja Krzyśko bardzo dobrze spisują się w pierwszoligowych rozgrywkach. Po 20. kolejkach z dorobkiem 33 punktów zajmują 8. miejsce w tabeli. W sobotę na wyjeździe powalczą o cenne punkty z REA BAS Białystok, który w klasyfikacji na zaledwie jedno oczko mniej od siatkarzy MKST Astry.

- Białostoczanie to drużyna, która bardzo dobrze gra w obronie. Do tego dobrze gra taktycznie. Od początku rundy zasadniczej pokazał, że potrafi walczyć o punkty. Potrafi zaskoczyć przeciwnika. W składzie może i nie mają bardzo znanych nazwisk, ale zawodnicy są bardzo waleczni. W pierwszym meczu w naszej hali pokazali, że są zespołem, z którym gra się trudno - podkreślił atakujący z Nowej Soli.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało już tylko dziewięć kolejek. Każdy kolejny mecz może przybliżyć dany zespołu do ósemki lub przekreślić jego szanse na grę w fazie play off. Zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę z powagi każdego ligowego spotkania.

- Mamy argumenty, aby walczyć o miejsce w ósemce. Idzie nam naprawdę dobrze. Nasze apetyty są coraz większe. Mamy świadomość tego, że REA BAS jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o miejsce w fazie play off. mamy nadzieję, że sobotni mecz rozstrzygniemy na swoją stronę. Liczmy na to, że zaprezentujemy się tak, jak w ostatnich meczach - zakończył Kryński.

POWIĄZANE INFORMACJE

...