Autor:redakcja
  02.02.2024 godz. 09:37

Debiutanci SMS PZPS Spała sprawdzili się w meczu z Gwardią Wrocław


Gwardia Wrocław wygrała z SMS PZPS Spała 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:17 15:11) w zaległym meczu z siedemnastej kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Młodzi podopieczni trenera Sebastiana Pawlika, choć przegrali, to pozostawili po sobie bardzo pożyteczne wrażenie.

- W zespole w tym meczu mieliśmy debiutantów z rocznika 2007, którzy nie mieli jeszcze okazji zaprezentowania się na boiskach TAURON 1. Ligi Mężczyzn i poradzili sobie bardzo dobrze w walce z rutynowanym rywalem - powiedział Sebastian Pawlik. Cały mecz zagrał Oskar Trawka i zdobył 13 punktów. Dzielnie też walczyli m.in. Bartosz Chrzanowski i Maciej Drąg.

SMS PZPS prowadził w meczu 2:1. W końcówce drugiej partii goście świetnie wytrzymali napięcie i stres. W trzeciej partii mieli wysoką przewagę m.in. 21:14 i wydawało się, że pewnie zmierzają nie tylko do zwycięskiego końca w tej partii, ale również w całym spotkaniu. Jednak oddali inicjatywę. Gospodarze co prawda strat już nie odrobili, ale wrócili do gry i ostatecznie wygrali po tie breaku.

Liderem SMS PZPS był Igor Rybak, który zdobył 21 pkt i nie pierwszy raz w tym sezonie zebrał słowa pochwały. - Igor po dwóch tygodniach przerwy miał przed meczem we Wrocławiu tylko dwa treningi. Normalne więc, że fizycznie nie był w pełni sił. Musieliśmy robić zmiany - mówił po meczu Sebastian Pawlik.

W sobotę 3 lutego w 21. kolejce zespół SMS PZPS Spała czeka wyjazd do Chełma na spotkanie z jedną z najlepszych drużyn sezonu Bogdanką Arką.

POWIĄZANE INFORMACJE

...