Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  27.11.2023 godz. 09:17

Mateusz Rećko: najważniejsze są trzy punkty


MKS Będzin nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. W sobotę w meczu 11. kolejki pokonał PSG KPS Siedlce 3:1 i pozostaje liderem tabeli. - Najważniejsze są trzy punkty - powiedział Mateusz Rećko, MVP tego ostatniego ligowego starcia oraz atakujący będzińskiej drużyny.

W dotychczas rozegranych meczach zespół prowadzony przez Wojciecha Serafina poniósł tylko jedną porażkę. W spotkaniu 5. kolejki uległ na wyjeździe KKS Mickiewicz Kluczbork. Od tego momentu jest niepokonany. Co ciekawe, siatkarze MKS-u w każdym spotkaniu od szóstej do jedenastej serii tracili jednego seta. Wyjątek stanowiło starcie 8. kolejki, kiedy przeciwko Bogdanka Arka Chełm stracili dwa sety.

- Najważniejsze są trzy punkty. Trudno powiedzieć, co stało się w trzecim secie. To po prostu wina naszej słabszej dyspozycji w tym fragmencie gry zadecydowała o tym, że wygrali go siedlczanie. To już kolejne spotkanie, kiedy nie możemy zamknąć meczu w trzech setach. Przytrafia się nam jedna partia, w której się potykamy. Wynik 3:1 zawsze wezmę w ciemno - podkreślił atakujący MKS-u.

Wspomniany zawodnik w rankingu najlepszych atakujących ligi zajmuje 8. miejsce, a najlepiej punktujących 9. lokatę. W sobotę miał przyjemność odebrać drugą w tym sezonie nagrodę MVP.

- Jestem zadowolony. W tym sezonie to moja druga statuetka MVP. To miłe wyróżnienie. Czuję się bardzo dobrze - zakończył Rećko.

MKS Będzin po 11. kolejkach zajmuje 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Nad drugą w klasyfikacji drużyną Bogdanka Arka Chełm i trzecią PZL LEONARDO Avią Świdnik ma cztery punkty przewagi. Kolejne ligowe starcie będzinianie rozegrają również we własnej hali. 2 grudnia zmierzą się z MKST Astrą Nowa Sól.

POWIĄZANE INFORMACJE

...