Autor:Katarzyna Porębska/Olimpia Sulęcin, fot. Olimpia Sulęcin
  27.11.2023 godz. 08:52

Bartosz Michalak: za nami mecz bez większej historii


Olimpia Sulęcin w sobotnie popołudnie bardzo pewnie pokonała w trzech setach SMS PZPS Spała w meczu 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - To było spotkanie bez większej historii. Praktycznie całe spotkanie rozgrywane było pod nasze dyktando - powiedział Bartosz Michalak, środkowy sulęcinian.

Przed ostatnim ligowym meczem siatkarze Olimpii na czele z trenerem zgodnie powtarzali, że nie mogą zlekceważyć spalskiej mlodzieży. To najmłodsza drużyna w 1. Lidze, ale wcale nie oznacza, że oddaje mecze bez walki. Od początku sobotniego starcia sulęcinianie byli bardzo skoncentrowani na swojej grze. Przyniosło to efekt w postaci pewnego zwycięstwa 3:0.

- Cieszymy się, że wygraliśmy sobotni mecz przeciwko SMS PZPS Spała. To było spotkanie bez większej historii. Praktycznie całe spotkanie rozgrywane było pod nasze dyktando. Może nie była to najpiękniejsza gra z naszej strony, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze ładna gra jest potrzebna, żeby wygrywać spotkania i zdobywać punkty. Dla naszych kibiców najważniejsze jest to, że wygrywamy. Cieszymy się, że w sobotę grając we własnej hali mogli razem z nami czerpać radość z wygranej - podkreślił Michalak.

Kapitan zespołu Olimpii Damian Sobczak zwrócić równiez uwagę na to, że cały zespół zachował się bardzo profesjonalnie. Nie przypisał sobie punktów przed pierwszym gwizdkiem meczu. Kontrolował grę od początku do końca. Dzięki temu w ligowej tabeli zwiększyli swój dorobek punktowy.

- Wygraliśmy z drużyną ze Spały 3:0. Cieszy nasz pełen profesjonalizm z naszej strony. Nie odpuściliśmy ani przez moment. W zespole rywali zabrakło najlepszego zawodnika, co trochę nam ułatwiło grę. Cieszymy się, że dopisujemy do ligowej tabeli trzy punkty. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu z BBTS Bielsko-Biała - zakończył Sobczak, libero i kapitan Olimpii Sulęcin.

Drużyna prowadzona przez Konrada Copa po 11. kolejkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn z dorobkiem 11 punktów zajmuje 12. miejsce w klasyfikacji.

POWIĄZANE INFORMACJE

...