Autor:Redakcja, fot. AZS AGH Kraków
  26.11.2023 godz. 16:38

Niedziela z TAURON 1. Ligą: AZS AGH Kraków - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3


AZS AGH Kraków przegrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) w ostatnim meczu 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Kristaps Smits.

Dzisiejsza konfrontacja tych zespołów zapowiadała się niezwykle interesująco. AZS AGH Kraków i Lechia Tomaszów Mazowiecki to bezpośredni sąsiedzi w tabeli, dlatego każdy punkt zdobyty w tej rywalizacji będzie bardzo cenny dla każdej ekipy. Biorąc pod uwagę również wyniki poprzednich spotkań tych zespołów, można było spodziewać się długiego i emocjonującego meczu.

Warto dodać, że podopieczni Andrzeja Kubackiego w niedzielę walczyli przed własną publicznością o powrót na zwycięską ścieżkę. Natomiast tomaszowienie postawili sobie za cel podtrzymanie swojej zwycięskiej passy.

Na początku pierwszego seta inicjatywę przejęli goście, którzy prowadzili 6:4. Krakowski zespół wyrównał na 7:7. Do połowy partii toczyła się wyrównana gra, ale z czasem przewagę uzyskali goście (17:22) i oni to prowadzenie w miarę spokojnie utrzymali do końca (22:24). Oba zespoły zanotowały po jeddnym asie, ale gospodarze na zagrywce piopełnili sześć błędów, a goście o trzy mniej.

Drugi set miał podobny przebieg jak pierwszy. Na początku Lechia prowadziła minimalnie - 4:6, 8:10. W połowie przewaga podopiecznych trenera Mateusza Mielnika wzrosła do 15:9. Gracze AZS AGH walczyli ambitnie, ale mogli tylko zmniejszyć rozmiary strat. Dalej goście mieli przewagę w polu zagrywki. Zanotowali po dwóch partiach pięć asów przy siedmiu błędach. U gospodarzy ten bilans wynosił 2-11.

Drużynie krakowskiej nie udało się odwrócić losów rywalizacji. Po wyrównanym poczatku (9:10) siatkarze Lechii uzyskali wyraźną przewagę i pewnie wygrali. Spotkanie wbrew oczekiwaniom nie dostarczyło widzom zbyt wielu emocji.

Pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1103215.html#pktvspkt 

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1103215.html#stats 

POWIĄZANE INFORMACJE

...