Autor:Katarzyna Porębska, fot. REA BAS Białystok
  25.11.2023 godz. 13:03

REA BAS Białystok po przerwie wraca do siebie


Kibice REA BAS Białystok po blisko trzech tygdodniach będą mogli w sobotnie popołudnie wspierać swój zespół w walce o kolejne ligowe punkty. W ramach 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn białostoczanie podejmą u siebie MCKiS Jaworzno. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00.

Po dziesięciu rozegranych meczach siatkarze z Białegostoku z dorobkiem 19 punktów zajmują 5. miejsce w tabeli. Białostoczanie wygrali sześć z dziesięciu spotkań. Teraz podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego koncentrują się na pierwszoligowych rozgrywkach. W środę zakończyli swoją przygodę na II rundzie Pucharu Polski. 

- Mecz Pucharu Polski był dla nas okazją do sprawdzenia w warunkach meczowych innych wariantów ustawienia zespołu. Szansę dostali zawodnicy, którzy do tej pory rzadko albo w ogóle nie pojawiali sie na boisku w meczach o stawkę. Mimo walki i zaangażowania przegraliśmy 3:0 z 2-ligowym zespołem. Trzeba jednak dodać, że Anioły Toruń to bardzo dobra drużyna, prowadzona przez doświadczonego trenera Krzysztofa Stelmacha, która jest głównym kandydatem do awansu do 1. Ligi - skomentował trener Krzysztof Andrzejewski.

Warto odnotować, że po 242 dniach przerwy do gry powrócił Sebastian Lisicki. Zawodnik dostał szansę gry w meczu z CUK Anioły Toruń. To będzie duże wzmocnienie dla zespołu REA BAS Białystok w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

W sobotę wspomniany przyjmujący będzie miał szansę w sobotę zaprezentować się przed własną publicznością podczas ligowego starcia przeciwko MCKiS Jaworzno. 

POWIĄZANE INFORMACJE

...