Autor:Katarzyna Porębska, fot. Gwardia Wrocław
  23.11.2023 godz. 16:47

Piotr Śliwka: do Chełma pojedziemy z dobrym nastawieniem


Gwardia Wrocław po 10. kolejkach zajmuje 11. miejsce w tabeli. Wrocławianie teraz skupiają się tylko na pierwszoligowych rozgrywkach. W środę zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski. W sobotę natomiast Gwardzistów czeka bardzo wymagające spotkanie przeciwko Bogdanka Arka. - Do Chełma pojedziemy z dobrym nastawieniem - powiedział Piotr Śliwka, przyjmujący Gwardii.

TAURON 1.LIGA.PL: Za wami mecz w Świdniku. Chyba możecie żałować straconej szansy na urwanie chociaż punktu rywalom?

PIOTR ŚLIWKA: Zdecydowanie żałujemy straconej szansy, bo było bardzo blisko, żeby wyciągnąć chociaż jeden punkt do ligowej tabeli. Zawodnicy ze Świdnika zagrali dobrą i konsekwentną siatkówkę, dzięki czemu w każdym secie udało im się zrobić serię punktów w jednym ustawieniu.

Nie gracie źle, ale w kluczowych momentach, czegoś brakuje, żeby postawić przysłowiową kropkę nad "i". Czego brakuje pana zdaniem?
PIOTR ŚLIWKA: Jesteśmy młodą drużyną z ogromnym potencjałem, aczkolwiek czasami brakuje nam tego doświadczenia i boiskowego ogrania w końcówkach.

Aktualnie zajmujecie 11. miejsce w tabeli. Trzeba dodać, że macie do rozegrania jeden zaległy mecz. To dobry wynik jak na początek sezonu?
PIOTR ŚLIWKA: Myślę, że 11. miejsce nie jest złe, ale jestem przekonany, że stać nas na więcej. Jeden zaległy mecz może nam dać nam ważne punkty w kluczowym momencie, więc walczymy cały czas o jak najwyższe miejsce.

W ostatniej kolejce mieliście wysoko zawieszoną poprzeczkę. A kolejnym ligowym starciu też lekko nie będzie, bo na wyjeździe zmierzycie się z Bogadanką Arką Chełm.
PIOTR ŚLIWKA: Mamy teraz bardzo ciężki tydzień, ponieważ gramy trzy mecze i wszystkie na wyjeździe, to tego są to dla nas dalekie wyjazdy. Aczkolwiek myślę, że pojedziemy do Chełmu z dobrym nastawieniem i spróbujemy wywieść punkty.

POWIĄZANE INFORMACJE

...