Autor:Katarzyna Porębska/PZL LEONARDO Avia Świdnik, fot. PZL LEONARDO Avia Świdnik
  20.11.2023 godz. 16:52

Rafał Jarząbski: nie wykorzystaliśmy swojej szansy


W meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn Gwardia Wrocław uległa na wyjeździe PZL LEONARDO Avii Świdnik 1:3. - Nie wykorzystaliśmy swojej szansy - powiedział po tym spotkaniu Rafał Jarząbski, trener Gwardzistów.

Wrocławianie w ostatnią sobotę rozegrali wyjazdowy mecz przeciwko Avii Świdnik. Pierwsza partia padła łupem gospodarzy. W kolejnej dużo lepsi okazali się przyjezdni. Jednak nie wykorzystali swojej szansy. Jak zaznaczył szkoleniowiec drużyny ze stolicy Dolnego Śląska kluczowy dla całego meczu był trzeci set.

- Pragnę pogratulować Avii Świdnik zwycięstwa. Zagrali naprawdę dobry mecz. My walczyliśmy. Niestety wynik pierwszego seta nie oddaje, tego jak on przebiegał. Do stanu 12:12 graliśmy naprawdę równo. Potem gospodarze zbudowali sobie przewagę. Potem na szczęście udało się nam wygrać drugiego seta - podkreślił sternik Gwardii.

I dodał - Niestety trzeci set nie był równy. Kluczowy moment to właśnie ten przy stanie 15:15, kiedy udało się nam dogonić rywali. Powinniśmy pójść za ciosem, ale nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Natomaist czwarta partia była już konsekwencją wcześniejszej części spotkania. Świdniczanie wykorzystali nasze słabości i zakończył ten mecz w czterech partiach.

Gwardia Wrocław ma za sobą dziesięć rozegranych spotkań. Do tej pory wygrała cztery ligowe starcia. Zgromadziła na swoim koncie 11 punktów i aktualnie zajmuje 11. pozycję w tabeli. W najbliższą sobotę Gwardzistów czeka kolejne wyjazdowe starcie. Tym razem w ramach 11. kolejki TAURON 1. Lig zmierzą się z Bogdanką Arką Chełm, czyli aktualnym trzecim zespołem w klasyfikacji.

POWIĄZANE INFORMACJE

...