Autor:redakcja
  20.11.2023 godz. 16:35

W środę PP. Najciekawiej w Świdniku


W środę zaplanowanych zostało sześć meczów II rundy Pucharu Polski, w której zobaczymy drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Jedno spotkanie tej fazy już się odbyło. 20 paździenika SMS PZPS II Spała przegrała z Bogdanką Arką Chełm 0:3 (14:25, 24:26, 14:25).

Wolny los w II rundzie PP miał KRISHOME Września, który w poprzednim sezonie zaznał smutego losu degradacji z zaplecza PlusLigi do II ligi. Ostatnio podopieczni trenera Mariana Kardasa mieli serię trzech zwycięstw za trzy punkty każde, która zaczęła się od wygranej w Żychlinie.  W tej grupie pewnie prowadzi CUK Anioły Toruń i zespół ten nie ukrywa swoich wysokich aspiracji. W PP torunianie podejmą REA BAS Białystok.

- W Pucharze Polski grany jest tylko jeden mecz więc można spodziewać się różnych rozstrzygnięć - mówi Marian Kardas. - Na pewno białostoczanie, choć to czołowy zespół TAURON 1. Ligi Mężczyzn, będą musieli sprężyć się, żeby awansować - uważa Marian Kardas. W kolejnej rundzie jego podopieczni zagrają z lepszym w parze SPS Konspol Słupca - Gwardia Wrocław.

W pucharowej stawce na tym poziomie rywalizacji są też inni drugoligowcy. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki zagra z SMS PZPS Spała, SKK Bielsk Duży podejmie lidera TAURON 1. Ligi MKS Będzin, a KS Rudziniec - MCKiS Jaworzno.

Z pewnością wielu kibiców MKS-u Będzin pojedzie kibicować swojemu zespołowi. Warto odnotować, że w minionej kolejce spotkań najwyższą frekwencję na trybunach TAURON1.Liga odnotowano w Będzin Arena. Przedwczoraj siatkarze MKS-u mogli liczyć na wsparcie 1200 kibiców. Naprawdę jest to wynik godny odnotowania.

Naszym zdaniem najwięcej emocji będzie towarzyszyło meczowi PZL LEONARDO Avii Świdnik - BBTS Bielsko-Biała. Zagra wicelider z szóstym zespołem TAURON 1. Ligi Mężczyzn. 19 października w szóstej kolejce rozgrywek bielszczanie wygrali 3:2. Teraz nadarza się znakomita okazja do rewanżu, a wynik jest sprawą otwartą. W Świdniku mają nadzieję, że tamtejsza wspaniała publiczność poniesie ich zawodników do zwycięstwa i zespół awansuje do III rundy, a tam czekać będzie Bogdanka Arka Chełm. - Emocje gwarantowane - uważają w Świdniku i chyba mają rację.

POWIĄZANE INFORMACJE

...