Autor:redakcja
  19.11.2023 godz. 08:03

Liderzy MCKiS Jaworzno wywiązali się ze swoich zadań


Wystarczyło tylko spojrzeć na tabelę, żeby przekonać się jak ważne to było spotkanie dla obu drużyn. Gospodarzy od gości dzieliło tylko jedno zwycięstwo. Pierwsi mieli dwa. Drudzy tylko raz zaznali smaku wygranej. W sobotni wieczór MCKiS Jaworzno wygrał z KGHM SPS Głogów 3:0 (25:20, 26:24, 25:19) w meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został Patryk Strzeżek.

- W tabeli znajdowaliśmy się praktycznie obok siebie - mówił po spotkaniu trener gospodarzy Tomasz Watorek. - Cóż w takiej sytuacji można powiedzieć. Zainkasowaliśmy trzy punkty i bardzo się z tego cieszymy. Cały zespół wywiązał się ze swoich zadań. Mniej psuliśmy zagrywek. Zagraliśmy rozsądnie w ataku.

MVP spotkania Artur Strzeżek (druga taka statuetka w tym sezonie), który jutro obchodzi urodziny, zdobył 15 punktów, Artur Sługocki miał o trzy mniej. Liderzy zespołu więc bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań. Dodać do tego można różnice w bloku (12-5) na korzyść siatkarzy MCKiS.

MCKiS miał też słabsze momenty. Goście prowadzili w drugiej partii, ale jak podkreśla trener Wątorek "jego podopieczni szybko wrócili do swojej gry i własny styl narzucili rywalowi."

22 listopada w II rundzie rozgrywek o Puchar Polski zobaczymy zespoły TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MCKiS zagra na wyjeździe z czołowym zespołem drugiej ligi KS Rudziniec (początek 19:00).

- Oczywiście chcemy awansować, ale też dać pograć zawodnikom, którzy mieli mniej okazji do zaprezentowania swoich iumiejętności. Przed nami jeszcze bardzo dużo grania - powiedział Tomasz Wątorek.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...