Autor:redakcja
  17.11.2023 godz. 09:40

Piątek z TAURON 1. Ligą: BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz - Bogdanka Arka Chełm 3:1


BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz pokonała Bogdankę Arkę Chełm 3:1 (17:25, 25:20, 25:22, 25:19) w meczu inaugurującym dziesiątą kolejkę spotkań TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Mikołaj Słotarski. Po tym zwycięstwie bydgoski zespół awansował na siódme miejsce w tabeli.

Faworytami tego meczu byli zajmujący drugie miejsce goście. Ich bilans to siedem zwycięstw i dwie porażki oraz strata punktu do prowadzącego MKS-u Będzin. BKS VISŁA PROLINE znajdowała się na ósmej pozycji. Bydgoszczanie przegrali trzy ostatnie spotkania. W sumie w tym sezonie pięciokrotnie schodzili z parkietu pokonani przy czterech zwycięstwach. Na ligowy triumf czekali już prawie miesiąc. Tym bardziej ich radość była ogromna. Wygrali w końcu z bardzo mocnym rywalem.

Goście szybko objęli prowadzenie 3:0. Bydgoszczanie wyrównali (5:5, 7:7), ale do głosu szybko doszli przyjezdni. Ich przewaga w połowie partii wynosiła 12:16, a następnie szybko rosła. Łukasz Łapszyński dla zespołu z Chełma zdobył pięć punktów.

Zupełnie inny obraz gry był w trzech nastepnych partiach. Przede wszystkim gospodarze przestali być chłopcami do bicia. Punktowali Paweł Cieślik i Damian Radziwon. Po dwóch setach BKS VISŁA PROLINE był lepszy w bloku (11-6). Zespół ten objął prowadzenie 6:2 i cały czas utrzymywał bezpieczną 4-5 - punktową przewagę.

W trzecim secie praktycznie cały czas mieliśmy wynik remisowy lub minimalne prowadzenie Bogdanki Arki. W koncówce prowadzenie 19:20 zmieniło się na 21:20 i gospodarze nie oddali inicjatywy do ostatniej akcji.

Po przebiegu czwartego seta można było dojść do wniosku, że to bydgoszczanie są wiceliderem, a ich rywale zajmują miejsce w dolnych rejonach tabeli. Po wyrównanym początku (8:7) podopieczni trenera Michała Masnego przejęli inicjatywę. Gra stała się wręcz jednostronna. Imponował bydgoski blok (18-10) w całym meczu.

Pkt po pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1103371.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1103371.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...