Autor:Katarzyna Porębska/PZL LEONARDO Avia Świdnik, fot. PZL LEONARDO Avia Świdnik
  13.11.2023 godz. 18:52

Mateusz Łysikowski: pokazaliśmy charakter i wolę walki


PZL LEONARDO Avia Świdnik pokonała przed własną publicznością BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz 3:1 w spotkaniu 9. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Za nami bardzo ciężki mecz. Wygraliśmy, ale trzeba przyznać, że było dużo wzlotów i upadków. W tym spotkaniu pokazaliśmy charakter i wolę walki - powiedział Mateusz Łysikowski, MVP tego ligowego starcia.

W sobotę podopieczni Jakuba Guza tylko w drugim secie pozwolili bydgoskim siatkarzom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pozostałych zachowali chłodną głowę.

- Za nami bardzo ciężki mecz. Wygraliśmy 3:1, ale trzeba przyznać, że było dużo wzlotów i upadków. W tym spotkaniu pokazaliśmy charakter i wolę walki - wyznał przyjmujący, które jednocześnie podkreślił, że starcie było wymagające, a przy tym nierówne. Dodał, że ważną rolę w tym meczu odebrali kibice, którzy sa ich bezapelacyjnym siódmym zawodnikiem.

- W imieniu całej drużynę pragnę serdecznie podziękować naszym kibicom. Bez nich grałoby się nam bardzo trudno - wyznał MVP sobotniego pojedynku.

Po 9. kolejkach TAURON 1. Ligi drużyna ze Świdnika z dorobkiem 22 punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli. Po dwóch dniach odpoczynku zawodnicy wznowią treningi. Skupią się na przygotowaniach do sobotniego starcia z Gwardią Wrocław.

- Bardzo cieszymy się z trzech punktów. Mamy dwa dni przerwy. Kolejny mecz zagramy już 18 listopada przeciwko Gwardii Wrocław. Już teraz zapraszam wszystkich kibiców na to starcie - zakończył Łysikowski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...