Autor:redakcja
  12.11.2023 godz. 09:58

Nie spada jakość gry Bogdanki Arki Chełm


- Jakość naszej gry nie spada, mimo że w wyjściowej szóstce nie grają wszyscy podstawowi zawodnicy. Mamy wartościowych zmienników i to wszystko nas bardzo cieszy - powiedział trener Bogdanki Arki Chełm, Bartłomiej Rebzda. Jego zespół pokonał w sobotę MCKiS Jaworzno 3:0 (25:23, 25:15, 25:20). Beniaminek TAURON 1. Ligi Mężczyzn jest wiceliderem tabeli po dziewięciu kolejkach rozgrywek.

W sobotni wieczór gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo, choć w końcówce pierwszego seta było dosyć nerwowo. - MCKiS okazał się wymagającym rywalem, a my w dodatku podaliśmy mu rękę - podkreślił Bartłomiej Rebzda. - Cztery razy z rzędu pomyliliśmy się na zagrywce. Coś takiego musiało doprowadzić do trudnej sytuacji. Jednak potrafiliśmy wyjść z tego obronną ręką. Poza tym w pierwszym secie oba zespoły grały dobrze w pierwszej akcji.

W drugim secie gospodarze grali już praktycznie bez błędów, a goście mieli problemy z przyjęciem zagrywki. Trudne serwisy miał m.in. Mariusz Magnuszewskim, który dał dobre zmiany w drugim i trzecim secie. W Bogdance Arce Maciej Sas udanie zastąpił Mariusza Cabaja, a Kajetan Kulik - Patryka Szwaradzkiego. Kulik zdobył dwadzieścia punktów w tym miał jednegp asa oraz trzy bloki. Jak najbardziej zasłużenie odebrał statuetkę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnicka spotkania. Łukasz Łapszyński dodał do dorobku drużyny siedemnaście punktów w tym cztery asy. Dwa ostatnie punkty w spotkaniu zdobył właśnie z pola serwisowego.

W poprzedniej kolejce Bogdanka Arka przegrała na wyjeździe z MKS-em Będzin 2:3, prowadząc 2:0. - Sety były równe. W dwóch pierwszych to my zdobywaliśmy najważniejsze punkty, w kolejnych oni. My mieliśmy sytuacje punktowe i ich nie wykorzystaliśmy. Nasze głowy już tak nie funkcjonowały jak w dwóch pierwszych partiach. Tie breaka gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 4:0 i taka różnica pozostała do końca - powiedział trener Rebzda i dodał, że "zespoły wymieniane przed sezonem w gronie faworytów TAURON 1. Ligi Mężczyzn wywiązują się z tej roli."

POWIĄZANE INFORMACJE

...