Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. MKST Astra Nowa Sól
  21.10.2023 godz. 08:21

Tomasz Pizuński: przed nami bardzo trudny mecz


W sobotnie popołudnie MKST Astra Nowa Sól podejmie we własnej hali REA BAS Białystok w ramach 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Drużyny w ligowej tabeli dzieli zaledwie jeden punkt. -  Według mojej oceny będzie to najtrudniejszy mecz, jaki do tej pory graliśmy. Mają dość szalonego i kreatywnego rozgrywającego. Musimy być skupieni na tym, jak rozgrywający będzie kreował grę - powiedział Tomasz Pizuński, przyjmujący nowosolan.

Podopieczni Andrzeja Krzyśko w sobotę we własnej hali podejmą siatkarzy z Białegostoku. Zespoły do tej pory wygrały po cztery swojej mecze. Porażkę ponieśli tylko w jednym dotychczasowym ligowym meczu. W ligowej tabeli dzieli jedno oczko. Białostoczanie z dorobkiem 12 punktów zajmują 5. miejsce, a nowosolanie z 11 punktami plasują się na 6. lokacie. 

- Na każdy mecz wychodzi z pełną determinacją i walką. Do tej pory tylko raz podwinęła się nam noga. REA BAS Białystok to zespół, którzy również dobrze zaczął sezon. Grają bardzo zróżnicowaną siatkówkę. Według mojej oceny będzie to najtrudniejszy mecz, jaki do tej pory graliśmy. Mają dość szalonego i kreatywnego rozgrywającego. Musimy być skupieni na tym, jak rozgrywający będzie kreował grę - zauważył przyjmujący.

I dodał - Jeśli sami zagramy dobrze, przede wszystkim w elemencie zagrywki na pewno dużo łatwiej będzie nam postawić blok. 

MKST Astra Nowa Sól w sobotę będzie musiała sobie radzić bez kapitana drużyny - Marcina Brzezińskiego. - Trenujemy praktycznie w pełnym składzie. Brakuje jedynie Marcina Brzezińskiego, naszego kapitana. Podczas meczu z Avią nabawił się drobnej kontuzji kolana, ale przechodzi rehabilitację. Mamy nadzieję, że szybko do nas wróci - zakończył Pizuński.

POWIĄZANE INFORMACJE

...