Autor:redakcja
  27.09.2023 godz. 10:01

Już w czwartek inauguracja trzeciej kolejki


Już w czwartek rozpocznie się rywalizacja w trzeciej kolejce TAURON 1.Lidze Mężczyzn. Tego dnia (początek 20:30, Polsat Sport) na boisko wyjdą zespoły BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz i MKS Będzin. Na pewno w tym spotkaniu możemy spodziewać się sporych emocji. W akcji zobaczymy ubiegłorocznych półfinalistów i ich bezpośrednie starcie w play off w walce o finał zakończyło się wynikiem 2-1 dla będzinian.

Później MKS przegrał w finale, a  bydgoszczanie zdobyli brązowy medal. Będzie okazja do rewanżu, choć składy zespołów na pewno różnią się od ubiegłorocznych. Do bydgoskiej drużyny dołączyli m.in. Tomasz Polczyk, Mikołaj Słotarski i Krzysztof Rykała.

Na inaugurację rozgrywek MKS pokonał u siebie Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 oraz na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:0. W tym drugim spotkaniu, jak czytamy w klubowych mediach społecznościowych, zespół Wojciecha Serafina "zadbał o wrażenia artystycznie, grając nie tylko skutecznie, ale też ładnie dla oka."

Już w tych dwóch meczach obserwatorzy i kibice dostrzegli indywidualności zespołu z Będzina. Statuetki MVP otrzymali Grzegorz Pająk oraz Dominik Depowski. W czołówce indywidualnych klasyfikacji plasuje się Mateusz Rećko: jest trzeci wśród zagrywających 5 pkt; czwarty wśród punktujących 37 pkt oraz piąty wśród atakujących 31 pkt.

Warto podkreślić, że Adrian Brudnicki przez pięć miesięcy pracował w sztabie reprezentacji Polski siatkarek. Był to owocny czas zakończony zdobyciem awansu olimpijskiego do igrzysk w Paryżu.


POWIĄZANE INFORMACJE

...