Autor:redakcja
  22.09.2023 godz. 16:11

Piątek z TAURON 1.Ligą: MKS Będzin - MCKiS Jaworzno 3:0


MKS Będzin pokonał MCKiS Jaworzno 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) w meczu inaugurującym drugą kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Dominik Depowski.

Już dziesięć sezonów minęło od ostatniej I-ligowej konfrontacji MKS-u z MCKiS. Od tamtej pory obydwa zespoły grały ze sobą tylko kontrolnie. Jednak w piątek ponownie spotkają się w bezpośrednim starciu o punkty. W pierwszej kolejce tego sezonu oba zespoły były w różnych nastrojach. Gospodarze wygrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a goście przegrali u siebie z BBTS Bielsko-Biała.

MKS był faworytem i rozpoczął tak jak na faworyta przystało. Pewnie wygrał pierwszą partię. Jej losy rozstrzygnęły się w drugiej części. Goście dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Wojciecha Serafina do stanu 13:12. MKS odskoczył na 15:12, a później kontrolował przebieg rywalizacji (23:19). MCKiS lepszy był w bloku (2-5), ale będzinianie zapisali po swojej stronie dziewięć wybloków. Natomiast goście popełnili pięć błędów na zagrywce i mieli zero asów. Sześć punktów dla MKS zdobył Dominik Depowski.

W drugim secie padł taki sam wynik jak w pierwszym i wygrana gospodarzom przyszła trudniej. MCKiS dotrzymywał kroku praktycznie do samej końcówki (18:17), w której MKS okazał się znowu wyraźnie lepszym. Dobrze psiywał się Mateusz Rećko, który po dwóch partiach miał 12 pkt. Goście zepsuli kolejne zagrywki i po dwóch setach zaserwowali tylko jednego asa.

Wyrównana gra skończyła się z drugim setem. W trzecim MKS prowadził 16:8 i kwestią pozostał tylko rozmiar zwycięstwa tego zespołu.

Pkt po pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1103145.html#pktvspkt


Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1103145.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...