Autor:redakcja
  17.09.2023 godz. 13:18

Krzysztof Andrzejewski: zagrał cały zespół


REA BAS Białystok udanie rozpoczął sezon 2023/24 w TAURON 1. Lidze. Ubiegłoroczny beniaminek zainkasował komplet punktów w Świdniku. W Białymstoku nie ukrywają, ze w tych rozgrywkach ich ambicje sięgają znacznie wyżej niż utrzymanie się na zapleczu PlusLigi.

W sobotni wieczór podopieczni trenera Krzysztofa Andrzejewskiego pokazali, że będzie ich stać na realizacje trudnych zadań. Teren w Świdniku na pewno do łatwych nie nalezy. - Przez ostatnie dwa lata ciężko pracowaliśmy w klubie. Stawiamy na rozwój i cieszymy się, że nasza praca przynosi efekty. Cieszymy się ze zwycięstwa. W niedzielę będzie odpoczynek, a w poniedziałek rozpoczynamy akcję pod kryptonimem "Chełm" - powiedział białostocki szkoleniowiec.

MVP spotkania w Świdniku został wybrany przyjmujący Adrian Kacperkiewicz. - To wyróżnienie jest wypadkową dobrej gry całego zespołu - podkreśla Krzysztof Andrzejewski. Od siebie można dodać, że Kacperkiewicz był zawodnikiem bardzo wszechstronnym, mógł zaimponować w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Krzysztof Andrzejewski zaznacza, że jego zawodnicy wyszli na boisko wiedząc czego chcą, pewni siebie i konsekwentnie dążyli do celu. - Do emocjonującej końcówki w trzecim secie doprowadziliśmy na własne życzenie. Gospodarze odrobili straty i doszło do gry na przewagi. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zespół wytrzymał presję i wygrał - powiedział. Warto jeszcze wspomnieć o dobrej grze rozgrywającego Michała Witkosia, który wytrzymał presję i umiejętnie kierował poczynaniami zespołu, zdobył trzy punkty w tym jeden zarywką.

Następny mecz REA BAS Białystok rozegra 23 września u siebie z Bogdanką Arka Chełm, która również rozpoczęła sezon od wygranej. - Zapowiada się ciekawe spotkanie. Znam zawodników z Chełma i osobiście, i ze strony siatkarskiej. My będziemy chcieli zagrać swoje - mówi trener Andrzejewski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...