Autor:Katarzyna Porębska, fot. MKST Astra Nowa Sól
  18.09.2023 godz. 07:51

Tomasz Kryński: chcemy poprawić wynik z poprzedniego sezonu


W poniedziałkowy wieczór na wyjeździe drużyna MKST Astra Nowa Sól rozegra pierwszy oficjalny mecz o punkty w sezonie 2023/24 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Jej przeciwnikiem będzie KKS Mickiewicz Kluczbork. - Głęboko liczę, że praca, którą sumiennie wykonaliśmy w ostatnich tygodniach przełoży się na naszą skuteczną dyspozycję w każdym pojedynku - powiedział Tomasz Kryński, atakujący nowosolan.

Za drużyna z Nowej Soli blisko dwa miesiące przygotowań do startu sezonu 2023/24 TAURON 1. Ligi. Czy zespół jest gotowy do walki o punkty?

- Zakończyliśmy okres przygotowawczy, który nie był dla nas łatwy. Włożyliśmy wiele wysiłku, aby jako ekipa być w pełni gotowa do startu rozgrywek. Już w najbliższy poniedziałek rozegramy nasz pierwszy ligowy pojedynek z drużyną z Kluczborka, do którego chcemy podejść z dużą koncentracją i wolą walki. Głęboko liczę, że praca, którą sumiennie wykonaliśmy w ostatnich tygodniach przełoży się na naszą skuteczną dyspozycję w każdym pojedynku - podkreślił nowy atakujący MKST Astry.

W poprzednim sezonie zespół MKST Astra był beniaminkiem 1. Ligi. Nowosolanie radzili sobie naprawdę dobrze na zapleczu PlusLigi. Ostatecznie zostali skwalifikowani na 12. lokacie w tabeli i bez zbędnych nerwów zapewnili sobie utrzymanie w TAURON 1. Lidze. Jaki cel drużyna ma wyznaczony na ten sezon?

- Przede wszystkim jako drużyna chcemy poprawić wynik z poprzedniego sezonu, a także swoją grą i postawą na boisku walczyć niezależnie od tego, kto będzie po drugiej stronie siatki. Wiem, że jesteśmy w stanie prezentować agresywną i efektywną siatkówkę. Liczę, że tych pozytywnych występów zwieńczonych zwycięstwem będzie jak najwięcej, a swoim wiernym kibicom z Nowej Soli sprawimy wiele radości przez cały okres trwania rozgrywek TAURON 1. Ligi - zakończył Kryński.

Pierwszy gwizdek poniedziałkowego meczu 1. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn pomiędzy KKS Mickiewicz Kluczbork i MKST Astrą Nowa Sól o godzinie 20.30. Transmisja spotkania na antenie Polsat Sport News.

POWIĄZANE INFORMACJE

...