Autor:redakcja
  17.09.2023 godz. 11:04

Udany początek BBTS Bielsko-Biała


BBTS Bielsko-Biała pewnym, wyjazdowym zwycięstwem nad MCKiS Jaworzno 3:1 (25:15, 20:25, 25:18, 25:22) rozpoczął rywalizację w TAURON 1. Lidze Mężczyzn. Warto przypomnieć, że obie drużyny po przerwie powróciły do gry na tym szczeblu rozgrywek. Bielszczanie spadli z PlusLigi, gospodarze awansowali z drugiej.

- Takim spotkaniom na inaugurację rozgrywek towarzyszą dodatkowe, mocniejsze emocje. Podnosi się adrenalina i cieszę się, że wygraliśmy. Poradziliśmy ze stresem i silnym przeciwnikiem. To nic, że MCKiS jest beniaminkiem. W Jaworznie jest solidny zespół. Na pewno jeszcze zagra dobre mecze i sprawi w rozgrywkach niespodziankę - komentował po spotkaniu trener BBTS, Sergii Kapelus.

Sergii Kapelus pochwalił cały swój zespół. W gronie jego podopiecznych wyróżnił się przyjmujący Kamil Dębski, który został wyróżniony statuetką MVP. - Zawodnicy zrealizowali przedmeczowe założenia taktyczne - powiedział bielski szkoleniowiec.

Siatkarze BBTS po pewnej wygranej w pierwszym secie, drugiego przegrali, choć długo prowadzili (19:15) i wydawało się, ze ta partia padnie ich łupem. - W nasze szeregi wkradło się rozluźnienie, które wykorzystali gospodarze i przejęli inicjatywę. Ten fragment spotkania nas obudził i doszliśmy do zwycięskiego końca - podsumował trener BBTS.

Następne spotkanie bielszczanie rozegrają 1 paździenika we Wrocławiu. - Przerwę wykorzystamy na trening. W przyszłym tygodniu będą większe niż planowaliśmy, a następnie zaczniemy szykować się pod konkretnego przeciwnika - zakończył Sergii Kapelus.
POWIĄZANE INFORMACJE

...
...