Autor:Katarzyna Porębska/PZL LEONARDO Avia Świdnik, fot. PZL LEONARDO Avia Świdnik
  17.09.2023 godz. 10:48

Tomasz Kuś: nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację sezonu


PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrała na inaugurację sezonu 2023/24 TAURON 1. Ligi Mężczyzn z REA BAS Białystok 0:3. - Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację sezonu  - powiedział Tomasz Kuś, libero świdnickiej drużyny.

Za podopiecznymi Jakuba Guza pierwsze oficjalne spotkanie w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W sobotnie popołudnie we własnej hali podjęli zespół z Białegostoku. Mimo w miarę równej gry świdniczanie przegrali to spotkanie w trzech partiach.

- Trudno coś powiedzieć po takim meczu. Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację sezonu. Pierwszy set był bardzo zacięty. Było w nim dużo walki do samego końca - wyznał libero.

I dodał - W drugiej partii od samego początku nasza gra się nie układała. Graliśmy fali. To niestety było pokłosiem również trzeciego seta. Udało się nam podnieść. Graliśmy naprawdę nieźle w tej trzeciej partii, ale w końcówce czegoś zabrakło.

Za PZL LEONARDO Avią dopiero pierwsze spotkanie w 1. Lidze. Kolejny mecz siatkarze ze Świdnika rozegrają na wyjeździe. W poniedziałek 25 września zmierzą się z PSG KPS Siedlce. Siedlczanie natomiast w meczu 1. kolejki ulegi na wyjeździe AZS AGH Kraków 2:3.

- Szkoda, że tak wyszło. Nie poddajemy się, bo to dopiero pierwszy mecz. W kolejnym spotkaniu będziemy chcieli zmazać tę plamę. Walczymy dalej - zakończył Kuś.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...