Autor:Katarzyna Porębska, fot. KGHM SPS Głogów
  15.09.2023 godz. 12:37

Kacper Wnuk: jesteśmy gotowi do startu sezonu


W piątkowe popołudnie KGHM SPS Głogów rozegra pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2023/24 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Przeciwnikiem głogowian będzie Bogdanka Arka Chełm. - Jako drużyna chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę, walczyć do końca i wykorzystać każdą możliwą okazję do zdobywania punktów - powiedział Kacper Wnuk, atakujący zespołu z Dolnego Śląśka.

TAURON 1.LIGA: Za waszą drużyną ciężki okres przygotowań do startu sezonu. Jesteście zadowoleni z przebiegu treningu w ostatnich tygodniach?

KACPER WNUK: Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze. Każdy dawał z siebie maksimum i możemy być z tego powodu zadowoleni.

Rozegraliście dość sporo meczów kontrolnych. Czy można uznać, że udało się wam dość dobrze zgrać?
KACPER WNUK: To prawda było sporo meczów kontrolnych, ale uważam, że było nam to potrzebne, ponieważ mamy praktycznie nowy skład. Z poprzedniego sezonu zostało tylko dwóch zawodników i potrzebowaliśmy też zgrać się w warunkach meczowych.

Dla Ciebie sezon 2023/24 będzie pierwszym, który spędzisz w barwach KGHM SPS Głogów. Co przekonało Cię do gry w tym klubie?
KACPER WNUK: Chęć dalszego rozwoju.

Jakie cele stawiacie sobie przed inauguracją sezonu?
KACPER WNUK: Jako drużyna chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę, walczyć do końca i wykorzystać każdą możliwą okazję do zdobywania punktów.

Pierwszy mecz rozegracie już dzisiaj przeciwko Bogdanka Arka Chełm. Jesteście gotowi na pierwszy gwizdek?
KACPER WNUK: Jesteśmy gotowi, pracowaliśmy ciężko osiem tygodni i czekaliśmy na ten moment.

Jakie cele ty osobiście sobie wyznaczasz w nowym klubie?
KACPER WNUK: Pokazać sie z jak najlepszej strony i pomoc drużynie w wygraniu jak największej ilości spotkań.

Znasz już trochę te rozgrywki. W Twojej opinii rozgrywki będą stały na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednie?
KACPER WNUK: Patrząc na wzmocnienia części drużyn wydaje mi sie, że poziom ligi będzie stał na pewno na wyższym poziomie, niż w poprzednim roku.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...