Autor:Katarzyna Porębska, fot. PSG KPS Siedlce
  15.09.2023 godz. 09:15

Dawid Sokołowski: liga będzie bardzo wyrównana


- Na pewno pierwsze mecze ligowe niosą za sobą wiele emocji. Każdy chce dobrze zacząć, przez co może pojawić sie również trochę nerwów i stresu. Grunt to zachować spokój, który później trzeba utrzymać przez cały sezon. Mam wrażenie, że liga jest bardzo wyrównana i jest wiele zespołów, które mają szanse na tytuł mistrza 1. Ligi. Ciężko wybrać tylko jednego faworyta. Tak naprawdę boisko wszystko zweryfikuje - powiedział Dawid Sokołowski, przyjmujący PSG KPS Siedlce. W 1. kolejkce TAURON 1. Ligi Mężczyzn siedlczanie zagrają na wyjeździe z AZS AGH Kraków.

TAURON 1.LIGA.PL: Za waszą drużyną ciężki okres przygotowań do startu sezonu. Jesteście zadowoleni z pracy, którą wykonaliście?

DAWID SOKOŁOWSKI: W okresie przygotowawczym ciężko pracowaliśmy nad kondycją fizyczną, w hali nad zgraniem oraz poprawą elementów inydiwdualnych. Mieliśmy przez te ponad siedem tygodni bardzo duże obciążenia. Trenowaliśmy dwa razy dziennie. Wydaję mi się, że zagospodarowaliśmy ten czas najlepiej, jak się dało. Każdy z nas pracował na sto procent. Stworzyliśmy też bardzo dobrą atmosferę w zespole. Mam nadzieję, że przełoży się to na wyniki w sezonie.

Rozegraliście dość sporo meczów kontrolnych. Nie da się też ukryć, że w składzie macie młodych zawodników. Czy można uznać, że udało się wam dość dobrze zgrać?
DAWID SOKOŁOWSKI: Zgadza się, mamy wielu młodych zawodników, ale oprócz tego zespoł PSG KPS został mocno przemeblowany. Jest wielu nowych zawodników, przez co potrzebujemy więcej czasu na zgranie się oraz dotarcie na boisku. Na pewno mecze sparingowe pomogły nam, w jakimś stopniu to osiagnąć. Jednak mamy jeszcze wiele do poprawy. 

Dla pana sezon 2023/24 będzie pierwszym, który spędzi w barwach PSG KPS Siedlce. Kibice dobrze pamiętają, że cenne doświadczenie zdobywał pan w Lechii Tomaszów Mazowiecki. Co przekonało pana do gry w tym klubie?
DAWID SOKOŁOWSKI: W Tomaszowie Mazowieckim stawiałem swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce i zyskałem tam wiele boiskowego doświadczenia i pewności siebie. Natomiast po trzech latach poczułem, że to czas na zmiany i odświeżenie otoczenia. Moja przygoda z KPS-em zaczęła się dosyć niespodziewanie, ponieważ tak naprawdę w ostatniej chwili dołączyłem do zespołu ze wzgledu na problemy klubu we Wrocławiu. Bardzo się cieszę, że pojawiła się taka okazja i mam zamiar wykorzystać ją najlepiej jak będę potrafił. 

Postawiono przed wasza drużyną konkretne cele do zrealizowania?
DAWID SOKOŁOWSKI: Nie rozmawialiśmy jeszcze o celach w perspektywie całego sezonu. Wydaje mi się, że takie cele będziemy mogli sobie wyznaczyć po kilku kolejkach meczowych. Na razie skupiamy się nad swoją grą, zgraniem i prezentowaniem dobrego poziomu sportowego. 

A sobie pan wyznaczył jakieś cele?
DAWID SOKOŁOWSKI: Chcę rozwinąć swoje umiejętności siatkarskie, zbierać coraz więcej doświadczenia boiskowego. Chciałbym jeszcze zbudować większą pewność i stabilność w swojej grze. 

Pierwszy mecz rozegracie już 16 września przeciwko drużynie AZS AGH Kraków. Podczas pierwszych meczów w grze często pojawia się wiele nerwowości. Czy zatem pierwszą kolejkę będzie można traktować z przymrużeniem oka?
DAWID SOKOŁOWSKI: Absolutnie nie. Pierwsza kolejka będzie dla nas bardzo ważna, ponieważ takie zwycięstwo pokaże nam, że idziemy w dobrym kierunku i da nam dużo pewności siebie jako zespół. Na pewno pierwsze mecze ligowe niosą za sobą wiele emocji. Każdy chce dobrze zacząć, przez co może pojawić sie również trochę nerwów i stresu. Grunt to zachować spokój, który później trzeba utrzymać przez cały sezon.

Kto pana zdaniem w tym sezonie urasta do miana faworyta rozgrywek?
DAWID SOKOŁOWSKI: Mam wrażenie, że liga jest bardzo wyrównana i jest wiele zespołów, które mają szanse na tytuł mistrza 1. Ligi. Ciężko wybrać tylko jednego faworyta. Tak naprawdę boisko wszystko zweryfikuje.

POWIĄZANE INFORMACJE

...