Autor:redakcja
  13.09.2023 godz. 22:48

Wygrany sparing AZS AGH Kraków przed startem rozgrywek


Zwycięstwem zakończył się ostatni sparing AZS AGH Kraków przed startem TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego pokonali we własnej hali KS Rudziniec 2:1. Trzeci set zakończył się wygraną na przewagi zespołu z II ligi, który nie ukrywa swoich wysokich aspiracji i chęci awansu na zaplecze PlusLigi.

- Okres przygotowawczy nie był dla nas łatwy - mówił po spotkaniu Andrzej Kubacki. - Mieliśmy do dyspozycji trzynastu zawodników. Cały czas brakuje nam drugiego atakującego. Jak po każdym sezonie nasz zespół był przebudowywany, ale w tym roku te działania mieliśmy szczególnie głębokie. Cieszymy się z ostatniej wygranej. Nasza siatkówka prezentowała się już bardziej dojrzale niż w poprzednich sprawdzianach. Teraz czekamy na rozpoczęcie sezonu, gdzie w każdym meczu ciężar każdej akcji będzie znacznie większy niż w sparingach. Moi zawodnicy mają swoje marzenia związane z naszą grą, występami w TAURON 1.Lidze Mężczyzn.

Krakowska drużyna zagra w pierwszej kolejce w sobotę we własnej hali z PSG KPS Siedlce. - Każdy rywal w tym sezonie będzie trudny. Liga na pewno jest mocna. Tak jak w poprzednim sezonie trzeba bęczie walczyć w każdym spotkaniu. Na taryfę ulgową nie ma co liczyć - podkreśla krakowski szkoleniowiec. W poprzednim sezonie zespół AZS AGH był wielokrotnie chwalony. Niewiele brakowało, żeby awansował do półfinału.

Zdaniem trenera AZS AGH Kraków na zapleczu PlusLigi jest pięć-sześć zespołów, które w tym sezonie będą walczyć o czołowe lokaty. - Jest to stawka bardzo wyrównana. Oczywiście początek rozgrywek będzie służyć zgrywaniu, zarówno na dole jak i na górze tabeli. Mogą padać zaskakujące wyniki, ale z czasem to wszystko unormuje się - zakończył Andrzej Kubacki.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...